Trener Borussii: Też chcieliśmy Isco i Thiago Alcantarę

Juergen Klopp przyznał, że szukając letnich wzmocnień, rozważał złożenie oferty wobec dwóch Hiszpanów. Borussia może kupować, bo na sprzedaży Mario Goetze do Bayernu zarobiła 37 mln euro. Ale Isco od przyszłego sezonu będzie grał z Realu Madryt, a Thiago Alcantara w Bayernie

- Nie jesteśmy głupi. Myśleliśmy o zatrudnieniu Isco. Śledziliśmy też Thiago Alcantarę - przyznał Klopp. - Ale zdawaliśmy sobie sprawę, że trudno będzie nam konkurować, jeśli chodzi o jego podpis - dodał.

Trener Borussii pytany o ewentualne zastępstwo dla Roberta Lewandowskiego, który zapewne za rok odejdzie z Dortmundu do Bayernu, wymienia m.in. gwiazdę FC Porto Jacksona Martineza. Mam w głowie nazwiska wielu napastników, ale dziś nie wiem, jak duża jest szansa, że ich sprowadzimy. Jackson ma wiele cech, dzięki którym jest świetnym napastnikiem. Dobrze utrzymuje się przy piłce, strzela dużo goli i w każdym momencie jest gotowy do otrzymania podania - pochwalił Kolumbijczyka, który ma jeszcze trzyletnią umowę z Porto, trener Borussii.

Latem do Dortmundu sprowadzono na razie ormiańskiego ofensywnego pomocnika Henrika Mchitarjana z Szachtara Donieck.

Jakub Błaszczykowski ? z grypą żołądkową

Więcej o: