Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Pogoń Szczecin otrzymała licencję na grę w europejskich pucharach. Zgłosiła inny stadion

Pogoń Szczecin otrzymała licencję na grę w europejskich pucharach. Komisja ds. licencji PZPN zdecydowała, że zastępczy stadion w Kołobrzegu spełnia odpowiednie ku temu warunki.

- Mamy za sobą już rozmowy z PZPN-em, ZZPN-em oraz prezydent miasta Kołobrzeg, panią Anną Mieczkowską. Naszym zdaniem to rozwiązanie może nie idealne, ale optymalne w obecnej sytuacji. Mam na myśli aktualny etap inwestycji oraz warunki pandemii. Ważnym atutem jest oczywiście to, że Kołobrzeg jest miejscem, w którym kibicuje się Pogoni Szczecin, a kibice obu klubów są ze sobą zaprzyjaźnieni. Awans Pogoni do europejskich pucharów i mecz w roli gospodarza w Kołobrzegu byłby na pewno dużym wydarzeniem dla tego miasta. Oczywiście mamy świadomość, że najpierw do pucharów trzeba się dostać, ale po to wykonujemy wcześniej pewne ruchy, by być na to organizacyjnie przygotowanym - powiedział dyrektor Pogoni, Łukasz Machiński. 

Pogoń Szczecin chce walczyć o puchary

Obiekt, o którym powiedział dyrektor Pogoni Szczecin należy do Kotwicy Kołobrzeg. Stadion może pomieścić ponad 3 tys. kibiców, jest w pełni zadaszony oraz odpowiednio oświetlony. Szczecinianie chcą w ten sposób zagwarantować sobie możliwość udziału w europejskich rozgrywkach, o które będą walczyć w bieżącym sezonie. 

Prace remontowe na stadionie w Szczecinie wystartowały na początku marca. Zgodnie z umową wykonawca na zakończenie prac ma 36 miesięcy. Wyremontowany obiekt będzie spełniał wszystkie warunki umożliwiające grę na najwyższym poziomie. Łączna pojemność na stadionie wyniesie ok. 20 500 osób. 

Pogoń Szczecin (44 pkt) znajduje się na 3. miejscu PKO Ekstraklasy. Do prowadzącej w tabeli Legii Warszawa traci trzynaście punktów. Zespół trenera Kosty Runjaica o miejsce w czołówce mierzy się z pozostałymi pięcioma klubami w lidze, które mają taki sam lub zbliżony dorobek punktowy. W następnej kolejce Portowcy zagrają z Lechem Poznań (44 pkt).