Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ekstraklasa. Maciej Skorża zostanie trenerem Pogoni Szczecin

Maciej Skorża wraca do ekstraklasy - będzie nowym trenerem Pogoni Szczecin, gdzie zastąpi na stanowisku Kazimierza Moskala, który będzie prowadził Portowców tylko do końca sezonu 2016/2017.

Nieco ponad dwa tygodnie trwały poszukiwania trenera w Pogoni. We wtorek władze Portowców ogłoszą, że w przyszłym sezonie pierwszą drużynę poprowadzi Maciej Skorża, którego asystentem będzie Rafał Janas.

Skroża wraca do ekstraklasy po 18 miesiącach. Szkoleniowiec w październiku 2015 roku odszedł z Lecha Poznań, z którym wcześniej zdobył mistrzostwo Polski. W Szczecinie będzie pracował od nowego sezonu, bo w dwóch ostatnich spotkaniach zespół poprowadzi jeszcze Kazimierz Moskal.

Moskal zdecydował się nie przedłużać kontraktu z działaczami ze Szczecina z powodu spraw osobistych. Decyzję ogłosił tuż po meczu z Legią (0:2) w grupie mistrzowskiej – najpierw w szatni tuż zakończeniu spotkania powiedział o tym piłkarzom, a następnie na konferencji prasowej dziennikarzom.

Skorża w przeszłości był trenerem Amiki Wronki, Dyskobolii Groclinu Grodzisk Wielkoipolski, Wisły Kraków, Legii Warszawa, Ettifaq Ad-Dammam w Arabii Saudyjskiej oraz Lecha. Trzykrotnie zdobył mistrzostwo Polski (2 razy z Wisłą, raz z Lechem) i trzykrotnie sięgnął po Puchar Polski (raz z Dyskobolią Groclinem i 2 razy z Legią), wywalczył też Superpuchar Polski z Lechem.

Zobacz wideo