Trybuna Kibica. Borussia - Bayern oczami czytelnika Sport.pl

?Mecz Borussii z Bayernem był dla mnie fantastycznym przeżyciem. Spełniło się moje, jako wieloletniego kibica Borussii, największe marzenie? - pisze Marcin Filip, jedne z dwóch czytelników Sport.pl którzy wygrali bilety na mecz Borussia - Bayern.

Ole, ole, ole, ole! Trybuna Kibica zawsze pełna

Sam mecz był doskonałym widowiskiem, dodatkowo uatrakcyjnionym przez fanatyczną, głośną, ale kulturalną publiczność. Stadion pękający w szwach robił ogromne wrażenie. Kibice Borussii byli doskonale zorganizowani, zaś największe wrażenie robiła Trybuna południowa za bramką, która prowadziła doping. Spore słowa pochwały należą się też kibicom Bayernu, którzy, mimo iż mniej liczni, byli naprawdę głośni i doskonale się bawili.

Z piłkarzy największe wrażenie zrobiła na mnie oczywiście polska trójka. Zarówno Łukasz, Kuba, jak i Robert, włożyli w mecz dużo serca i pokazali nieprzeciętne umiejętności. Szczególne słowa pochwały należą się jednak Lewandowskiemu - dopiero na żywo widać jak mocno pracuje on dla całej drużyny. Osamotniony w ataku walczył bez końca z silnymi obrońcami Bayernu. Rozmawiałem przed, w trakcie i po meczu z kibicami Borussii i Bayernu. Ci zgodnie stwierdzili, że polskie trio daje Borussii wspaniałą jakość. Bez naszych zawodników BVB z całą pewnością nie byłoby na miejscu, na jakim jest teraz.

Tak, jak podkreślał kolega Rafał , niesamowite było to, iż kibice zwaśnionych klubów siedzieli obok siebie na stadionie. Sam siedziałem obok kibiców Bayernu, którzy przed meczem z pogardą wypowiadający się o Lewandowskim, po spotkaniu przyznali, że wnosi on do gry więcej niż Gomez.

I ostatnia uwaga: przed meczem tzw. koniki proponowały mi za bilet około 400 euro. Propozycja kusząca, ale nie żałuję absolutnie. Mecz był fantastyczny i pozostanie w pamięci na całe życie. Marzeń z dzieciństwa się nie sprzedaje. Bardzo dziękuję całej redakcji Sport.pl za możliwość obejrzenia wspaniałego widowiska. Dzięki Wam przekonałem się co znaczy prawdziwa piłka, prawdziwy doping i prawdziwa organizacja. Z czymś takim nie spotkałem się nigdy w życiu.

Do Polski przywiozłem torbę pełną pamiątek z oficjalnego sklepu BVB. Szaliki, czapki, naklejki, a nawet... miska dla psa będą mi do końca życia przypominały o cudownych chwilach, jakie przeżyłem pewnego kwietniowego popołudnia.

Więcej o: