Trybuna Kibica. Prezydent Gdańska tańczy do hitu Michela Telo

"Ai Se Eu Te Pego" - jeśli jakaś piosenka zasługuje ostatnio na miano hitu, to właśnie ta. Właśnie do tych rytmów tańczyli ostatnio gdańscy kibice, na czele z prezydentem Pawłem Adamowiczem. Jak oceniacie jego występ?

W ciągu kilku miesięcy utwór Michela Telo - nieznanego wcześniej brazylijskiego piosenkarza i kompozytora - stał się hitem na całym świecie. Lubią go i propagują także gwiazdy piłki nożnej.

W serwisie YouTube można zobaczyć film z szatni reprezentacji Brazylii, na którym do piosenki "Ai Se Eu Te Puego" tańczy Neymar da Silva Santos Junior. Na innym filmiku w Internecie do tego samego utworu zgrabnie podryguje Portugalczyk Cristiano Ronaldo.

 

W środę o godz. 16.30 na ulicy Długiej w Gdańsku do tego utworu zatańczyło kilkadziesiąt osób. Organizatorzy flash moba (tak nazywa się sztuczny tłum gromadzących się niespodziewanie osób w miejscu ogólnie dostępnym w celu przeprowadzenia szybkiego zdarzenia, najczęściej zaskakującego dla przypadkowych przechodni) postanowili w ten sposób uczcić ostatnie sto dni, które dzielą nas do Euro 2012. Wśród tancerzy znaleźli się m.in. zwycięzca programu "You Can Dance" Maciej Gleba Florek i prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Także przypadkowi przechodnie reagowali na ogół, żywiołowo, a niektórzy spontanicznie ruszali do tańca. Zobaczcie sami!

Zobacz wideo
Więcej o: