Lewandowski "niekwestionowanym zdobywcą" Złotej Piłki. Tak twierdzi "Sport"

Według dziennikarza katalońskiego "Sportu" , Ivana San Antonio, Złotą Piłkę w tym roku otrzyma Robert Lewandowski. Choć zdecydowanym faworytem jest grający w Realu Madryt Karim Benzema, to zdaniem San Antonio to Polak ma najbardziej zasługiwać na to prestiżowe trofeum.

Robert Lewandowski w zeszłym roku był bardzo blisko zdobycia Złotej Piłki. Ostatecznie zajął drugie miejsce, ustępując Lionelowi Messiemu. Polak musiał zadowolić się tytułem "napastnika roku". Czy w tym roku Lewandowski spełni swoje marzenie i sięgnie po najbardziej prestiżowe wyróżnienie, jakim w świecie futbolu jest Złota Piłka? Większość ekspertów jest sceptyczna, ale są i tacy, których zdaniem Polak w końcu zdobędzie tę nagrodę.

Zobacz wideo Mueller błyskawicznie reaguje na losowanie LM i wysyła wiadomość do Lewandowskiego. "Panie Lewangoalski"

Nowe kryteria przyznawania Złotej Piłki. Lewandowski "niekwestionowanym zdobywcą"

Hiszpański dziennikarz, Ivan San Antonio, przytacza statystykę, która może przemawiać za przyznaniem nagrody Lewandowskiemu. Mianowicie: w ciągu ostatnich trzydziestu lat aż dziesięć razy Złotą Piłkę otrzymywał piłkarz Barcelony (siedem razy był to Messi). Zawodnicy Realu zdobywali tę nagrodę rzadziej, w ciągu ostatnich trzech dekad dostąpili tego zaszczytu osiem razy.

Jak podkreśla Hiszpan, zgodnie z nowymi kryteriami wyboru najlepszego piłkarza na świecie, najistotniejszym aspektem są indywidualne osiągnięcia zawodnika. Dopiero w drugiej kolejności ma się brać pod uwagę „sukcesy zbiorowe". Trzecim istotnym czynnikiem decydującym o ostatecznej ocenie są natomiast „klasa gracza" i respektowanie zasad fair play.

Zgodnie z opinią hiszpańskiego dziennikarza, wziąwszy pod uwagę powyższe kryteria, Lewandowski bardziej zasługuje na Złotą Piłkę niż Karim Benzema. Nasz rodak nazwany został nawet "niekwestionowanym zdobywcą tej nagrody".

W tym sezonie kapitan reprezentacji Polski może się chociażby poszczycić zdobyciem Złotego Buta po strzeleniu 35 bramek, dzięki czemu wyprzedził tak wybitnych zawodników jak Mbappé i Immobile. Benzema w klasyfikacji najlepszych strzelców w europejskich ligach był dopiero na czwartym miejscu (zdobył osiem goli mniej niż Polak).

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Benzema strzelił więcej goli w Lidze Mistrzów, ale Lewandowski miał ku temu mniej okazji

Francuz został co prawda najlepszym strzelcem w Lidze Mistrzów, ale na jego bardziej imponujący bramkowy dorobek wpłynęła większa liczba meczów w tych rozgrywkach. Bayern odpadł bowiem w ćwierćfinale, co uniemożliwiło Lewandowskiemu strzelanie kolejnych goli.

Hiszpanie wymieniają także zdobyte przez obu zawodników tytuły. Benzema wygrał Ligę Mistrzów, La Ligę i Superpuchar, natomiast Robert Lewandowski zwyciężał w rozgrywkach Bundesligi i w Superpucharze Niemiec.

Tym, co może mieć też wpływ na przyznanie Złotej Piłki Lewandowskiemu, jest, według Hiszpana różnica w „klasie" pozasportowej obu graczy. Nasz rodak opisywany jest jako „dżentelmen na boisku i poza nim". Natomiast Benzemie wypominany jest współudział w szantażowaniu innego zawodnika publikacją sekstaśmy.

Więcej o: