Barcelona pogrywa z Lewandowskim. Polak na okładce "Sportu" i wszystko jasne

Jak poinformował hiszpański "Sport", w przyszłym tygodniu odbędzie się spotkanie agenta Roberta Lewandowskiego - Piniego Zahaviego - z przedstawicielami FC Barcelony. Mają rozmawiać o przyszłości Polaka. To sprawiło, że kapitan naszej kadry znalazł się na okładce niedzielnego wydania tego dziennika. - Nacisk na Lewandowskiego - czytamy.

W zeszłym tygodniu Robert Lewandowski rozegrał swoje 31 spotkanie w trwających rozgrywkach La Liga. Polak w meczu z Gironą wpisał się na listę strzelców po golu zdobytym z rzutu karnego, lecz niestety to nie wystarczyło do zwycięstwa. FC Barcelona przegrała 4:2 z Gironą. Po tym spotkaniu pojawiły się kolejne spekulacje dotyczące przyszłości kapitana reprezentacji Polski w hiszpańskiej ekipie.

Zobacz wideo Sceny w trakcie finału Pucharu Polski! Wisła Kraków i Pogoń Szczecin w akcji

Umowa Roberta Lewandowskiego z FC Barceloną obowiązuje do 30 czerwca 2026 roku. Znajduje się tam opcja przedłużenia współpracy o kolejny rok. Zdaniem francuskiego dziennika "L'Equipe" polski napastnik zarabia aż 1,870 miliona euro brutto miesięcznie, czyli nieco ponad 8 mln złotych. Rocznie przekłada się to na 22,440 mln euro, a więc 96,7 mln złotych. W przyszłym sezonie jego pensja wzrośnie do 32 milionów euro brutto za dwanaście miesięcy gry dla Barcy. Klub z Katalonii wciąż znajduje się w trudnej sytuacji finansowej i taka pensja zawodnika może być dla niego udręką.

Lewandowski wylądował na okładce hiszpańskiego dziennika

Z tego powodu zaczęło pojawiać się coraz więcej doniesień nt. ewentualnego transferu, ale Lewandowski dał jasno do zrozumienia, że chce wypełnić kontrakt w Barcelonie. Kapitan kadry pojawił się na okładce niedzielnego wydania dziennika "Sport". "Nacisk na Lewandowskiego" - tak brzmi nagłówek. Natomiast nieco niżej czytamy, że Barcelona z niecierpliwością oczekuje na przybycie do Hiszpanii agenta Polaka, Piniego Zahaviego, który ma się spotkać z Deco, a także z prezesem Joanem Laportą. Podczas tego wydarzenia mają rozmawiać o przyszłości 35-latka. Dobitnie wynika z tego, że Barcelona nie zamierza dotrzymać słowa danego Polkowi i zrobi wszystko, by nie zapłacić mu wynegocjowanego wynagrodzenia w przyszłym sezonie.

Ta sama redakcja w sobotnim artykule poświęconym Lewandowskiemu podkreśliła, że jego przyszłość będzie traktowana przez klub z dużym szacunkiem - Być może zostanie tylko poproszony o zmianę wynagrodzenia, ale Pini Zahavi może tego nie zaakceptować, ponieważ może uznać, że Lewandowski niższą pensję miał już w swoim pierwszym sezonie w Barcelonie - napisał "Sport".

W tym sezonie Lewandowski łącznie wystąpił w 45 meczach, w których strzelił 24 gole i zanotował dziewięć goli. Po 34. kolejkach FC Barcelona zajmuje trzecie miejsce (73 pkt) i wciąż ma szanse na wicemistrzostwo. Do trzeciej Girony traci dwa "oczka", ale ma o jedno rozegrane mniej.

Czy Robert Lewandowski wypełni kontrakt w FC Barcelonie?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.