"Porażająca" statystyka Barcelony. Ewenement

Piłkarscy kibice oraz piłkarze przyzwyczajeni są do kilku przerw reprezentacyjnych w roku. Nie wszytkim szkoleniowcom przypadają one do gustu ze względu na to, że potrafią wpłynąć na spadek formy zespołu. O ten problem nie musi martwić się FC Barcelona, która od jakiegoś czasu uwielbia grać po przerwie reprezentacyjnej. "MisterChip" poinformował, że klub z Katalonii nie przegrał ligowego meczu po przerwie reprezentacyjnej od listopada 2020 roku.

Październikowe zgrupowanie kadr narodowych dobiegło końca. FC Barcelona wróciła do gry po przerwie reprezentacyjnej w niedzielę 22 października. Wówczas zagrała u siebie z Athletic Bilbao w ramach 10. kolejki La Ligi. Podopieczni Xaviego Hernandeza pod nieobecność Roberta Lewandowskiego pokonali 1:0 swoich rywali. Zwycięską bramkę w 80. minucie zdobył 17-letni debiutant Marc Guiu. Młodego napastnika z trybun oklaskiwali m.in. Holender Frenkie De Jong i Robert Lewandowski. Po ostatnim gwizdku portal "OptaJose" poinformował o tym, że Barcelona nie przegrała żadnego z ostatnich siedmiu spotkań przeciwko Athletic Bilbao w rozgrywkach LaLiga.

Niedzielne zwycięstwo sprawiło, że ekipa z Katalonii utrzymała trzecią pozycję w ligowej tabeli. Aktualnie po 10 meczach ma 24 punkty i traci zaledwie jeden do prowadzącego Realu Madryt. Co istotne, do bezpośredniej rywalizacji Realu i Barcelony dojdzie już w najbliższą sobotę, 28 października.

Kapitalna passa FC Barcelony. Nie przegrali ligowego meczu po przerwie reprezentacyjnej od listopada 2020 roku

W Hiszpanii jednak cały czas żyją triumfem Barcelony nad Athletikiem Bilbao. Okazuje się, niewiele zespołów w tamtejszym kraju lubi grać po przerwie reprezentacyjnej. Do tego grona z pewnością nie należy drużyna prowadzona przez Xaviego Hernandeza. Dziennikarz Ferrana Correasa z katalońskiego portalu "Sport" przedstawił na to dowody w postaci liczb, powołując się na "MisterChip". Okazuje się, że Barcelona nie przegrała żadnego ligowego spotkania po zgrupowaniu kadr narodowych od listopada 2020 roku.

Ostatnią porażkę po przerwie reprezentacyjnej poniosła dokładnie 21 listopada 2020 roku w ligowym starciu na Metropolitano z Atletico Madryt, przegrywając 0:1 po bramce Yannica Carrassco. Od tamtej pory rozegrała dziewięć starć, zdobywając w nich 21 goli i tracąc zaledwie 3. "Dane są porażające" - krótko podsumował tę statystykę hiszpański dziennikarz Ferrana Correasa.

FC Barcelona będzie miała szansę na przedłużenie tej imponującej passy już w listopadzie. Wtedy odbędą się kluczowe mecze w kontekście awansu na przyszłoroczne mistrzostwa Europy w Niemczech. Podopiecznych Xaviego Hernandeza po listopadowym zgrupowaniu kadr czeka mecz przeciwko Rayo Vallecano, który aktualnie okupuje siódme miejsce i ma osiem punktów straty do mistrzów Hiszpanii.