Aplikacja
Aplikacja Sport.pl LIVE
  POBIERZ

FC Barcelona znalazła sposób na letnie transfery! Wielkie zmiany. Tylko trzech piłkarzy jest bezpiecznych

Lionel Messi, Marc-Andre ter Stegen i Frenkie de Jong - to jedynie gracze, którzy mają być pewni miejsca w składzie FC Barcelony na kolejny sezon. ESPN donosi, że koronawirus sprawił poważne cięcia wydatków, a w klubie może dojść do wielkich zmian

Lionel Messi, Marc-Andre ter Stegen i Frenkie de Jong są jedynymi bezpiecznymi graczami w Barcelonie  Klub przewiduje zmniejszenie wydatków i latem może dojść do większego wietrzenia szatni - poinformowało ESPN.

W klubie panuje świadomość, że wielu graczy będzie musiało zostać sprzedanych, a niektórzy mogą stać się przedmiotami wymiany z innymi klubami. Inaczej klubu nie będzie stać na przeprowadzenie transferów, a latem planowane jest duże przemeblowanie drużyny. 

FC Barcelona szuka szans na sprowadzenie piłkarzy

- Z powodu pandemii na rynku transferowym nie będzie tak dużo pieniędzy, ale przewiduję, że zobaczymy o wiele więcej transakcji wymian piłkarzy między klubami - powiedział niedawno prezes Barcelony, Josep Maria Bartomeu.

Zobacz wideo

FC Barcelona jest już zobowiązana do dwóch transferów, do których dojdzie w letnim oknie transferowym. Do Blaugrany przeniesie się napastnik Francisco Trincao, który został kupiony z Bragi za około 30 milionów euro. Na Camp Nou zawita także pomocnik Las Palmas Pedri, który kosztował 5 milionów euro. 

Jednak źródła ESPN informują, że klub nadal próbuje pozyskać innego napastnika. W klubie trwa debata, czy nadal możliwe jest podpisanie umowy z Lautaro Martinezem, a także z Neymarem. Klub chce ściągnąć również prawego i środkowego obrońcę, który zastąpiłby wkrótce Gerrarda Pique. Barcelona myśli także o silnym środkowym pomocniku, który mógłby być następcą Busquetsa. 

Przeczytaj także:

Więcej o: