Primera Division. Ousmane Dembele kontuzjowany

Ousmane Dembele doznał urazu w ligowym meczu Barcelony z Getafe (2-1). Najdroższego piłkarza w historii katalońskiego zespołu czeka przynajmniej kilka tygodni przerwy.

Sobotni mecz Barcelony z Getafe (2-1) bardzo szybko zakończył się dla Ousmane`a Dembele. Letni nabytek wicemistrzów Hiszpanii opuścił boisko już w pierwszej połowie spotkania. W 25. minucie w miejsce kontuzjowanego piłkarza wszedł Gerard Deulofeu.

Jak podała oficjalna strona klubowa Dembele doznał kontuzji ścięgna udowego lewej nogi. Dokładne badania zostaną przeprowadzone w niedzielę, ale wstępne diagnozy mówią, że reprezentant Francji odpocznie od treningów przynajmniej 3 tygodnie.

Barcelona w sobotę po bramkach Denisa Suareza i Paulinho pokonała na wyjeździe Getafe (2-1) i z kompletem punktów po 4 kolejkach zajmuje pierwsze miejsce w tabeli La Liga.