Nowy sponsor FC Barcelony. Katalończycy dostaną rekordowe pieniądze

FC Barcelona będzie miała nowego sponsora. Począwszy od sezonu 2017/18 na koszulce pierwszego zespołu będzie widnieć logo japońskiej firmy Rakuten - trzeciego największego serwisu sprzedażowego na świecie, zaraz po amerykańskim Amazonie oraz chińskim Alibabie.

Po długich negocjacjach Barcelonie w końcu udało się znaleźć sponsora, który zastąpi Qatar Airways na jej koszulkach. Umowa z nowym sponsorem głównym będzie obowiązywać przez cztery lata (od sezonu 2017/18). Na jej mocy Barcelona będzie otrzymywać 55 milionów euro za sezon plus 1,5 miliona euro za zdobycie mistrzostwa Hiszpanii i 5 milionów euro za wygranie Ligi Mistrzów.

Logo firmy będzie widnieć na koszulce pierwszego zespołu, ale także na fasadzie stadionu Camp Nou, boiskach treningowych oraz karnecie socio.

Rakuten to japoński gigant handlowy. Zaraz po amerykańskim Amazonie oraz chińskim Alibabie, który również negocjował z Barceloną. Umowa z japońską firmą będzie najwyższą w historii futbolu. Wyprzedzi kontrakt Manchesteru z Chevroletem, który angielskiemu klubowi wypłaca rocznie 54 mln euro.

Najlepiej zarabiający piłkarze świata... w 2006 r.! [TOP 10]

Zobacz wideo
Więcej o: