La Liga. Luis Suarez pobił rekord Cristiano Ronaldo!

Gwiazda reprezentacji Urugwaju oraz FC Barcelona, ustanowiła nowy rekord. Piłkarz stał się najskuteczniejszym zawodnikiem w La Liga, po pierwszych stu spotkaniach rozegranych w lidze.

Kiedy Luis Suarez, w 2014 roku, opuszczał Liverpool, wszyscy kibice Barcelony wiązali z nim wielkie nadzieje. Wszyscy wierzyli że piłkarz stworzy idealne trio z Leo Messim i Neymarem. Teraz, po dwóch latach ich nadzieje zostały spełnione i doskonale rokują na dalszą współpracę zawodnika z drużyną.

Piłkarz w swoich pierwszych stu meczach zdobył osiemdziesiąt osiem bramek dokładając do nich czterdzieści trzy asysty. Tym samym zawodnik brał udział w 131 bramkach swojego zespołu. Porównując do innych gwiazd ligi, takich jak Cristiano Ronaldo który brał udział przy 124 bramkach lub Lionel Messi, który brał udział zaledwie przy 55 bramkach. Do kompletu, oszałamiające są rezultaty osiągane przez Barcelonę z Suarezem w składzie. Drużyna z piłkarzem w składzie, wygrała 80% rozegranych meczów. Kolejne miejsca w zestawieniu zajmują Ronaldo (76% wygranych meczów) oraz Messi (67% wygranych).

Tabelka statystyczna, porównująca najlepszych zawodników z La Liga po 100 meczach:

Statystyka porównawcza Suareza, Ronaldo i MessiegoStatystyka porównawcza Suareza, Ronaldo i Messiego skysports.com

Po setnym meczu zawodnika, wypowiedział się Thierry Henry, legendarny zawodnik Arsenalu, Barcelony oraz reprezentacji Francji. " Jest najlepszą 9 na świecie. Dlaczego? 88 goli oraz 43 asysty w 100 meczach. Facet był zamieszany w 131 bramek swojego zespołu! Kiedy widzieliście ostatnio takiego napastnika?" powiedział w wywiadzie dla Sky Sports piłkarz. Ciężko się z tym nie zgodzić i życzymy zawodnikowi dalszych sukcesów oraz dawania powodów do radości swoim kibicom. Jak dalej będzie grać zawodnik, dowiemy się już jutro o 20:45 , kiedy to Barcelona podejmie u siebie Celtic Glasgow w ramach fazy grupowej Ligi Mistrzów. Na relację serdecznie zapraszamy.

Zobacz wideo

źródło: Okazje.info

Więcej o: