Primera Division. Minimalne zwycięstwo Barcelony w Vigo

FC Barcelona pokonała Celtę Vigo 1:0 po bramce Jeremy'ego Mathieu i utrzymała czteropunktową przewagę nad Realem Madryt w tabeli Primera Division.

Tak relacjonowaliśmy mecz Celta - Barcelona

Barcelona zrewanżowała się za mecz z rundy jesiennej. Wówczas w listopadzie przegrała u siebie z Celtą 0:1, choć trener Luis Enrique upierał się, że jego drużyna zasłużyła na wygraną. Teraz role się odwróciły. Więcej działo się pod bramką Barcelony, ale to goście strzelili jedyną bramkę i wywieźli trzy punkty.

Już początek meczu pokazał, że liderzy tabeli nie będą mieli w Vigo łatwego zadania. Celta prowadziła otwartą grę i nie bała się rozgrywać piłki. W 11. minucie Joaquin Larrivey strzelił w kierunku lewego słupka, ale piłkę odbił Claudio Bravo. W odpowiedzi próbował Leo Messi, jednak Sergio Alvarez nie dał się zaskoczyć, a przy próbie dobitki Neymar fatalnie skiksował.

Barcelona utrzymywała się przy piłce, ale była nieskuteczna pod bramką. Brakowało nie tylko strzałów, ale przede wszystkim skutecznych podań do napastników. Bezbarwni byli Rafinha i Anders Iniesta.

Aktywni byli za to goście. W 30. minucie po błędzie obrony gości w ostatniej chwili piłkę spod nóg Durana Nolito wybił Bravo. Szansę miał także Larrivey, ale w doskonałej sytuacji nieczysto trafił w piłkę.

Zaraz po przerwie Barcelona zdobyła bramkę, ale sędzia uznał, że Neymar był na pozycji spalonej. Powtórki nie pokazały jednoznacznie, czy miał rację.

Trochę ożywienia w szeregach Barcelony wywołało wejście Xaviego. To właśnie on w 73. minucie wykonał rzut wolny, po którym głową gola zdobył Mathieu.

W końcówce wciąż groźniej wyglądały ataki Celty. Dla Barcelony najlepszą okazję zmarnował w 90. minucie Messi, który przestrzelił w dogodnej sytuacji. Dwie minuty wcześniej boisko z czerwoną kartką opuścił Fabian Orellana za... rzucenie w twarz kępką trawy.

Dzięki wygranej Barcelona utrzymała przewagę czterech punktów nad Realem i dziewięciu nad trzecim Atletico. W kolejnej kolejce w środę zagra u siebie z Almerią.

RBAR104: FC Barcelona - koszulka Nike