Puchar Króla. Rezerwowa Barcelona zdemolowała Elche

Barcelona, grająca w rezerwowym składzie, pokonała w czwartek na wyjeździe Elche 4:0 w rewanżowym meczu 1/8 finału Pucharu Króla. W ćwierćfinale rozgrywek drużyna Luisa Enrique zmierzy się z Atletico Madryt.

Rewanż był formalnością, bo Barcelona w pierwszym spotkaniu u siebie wygrała 5:0. W czwartek trener Luis Enrique postanowił dać szansę rezerwowym piłkarzom, którzy nie zawiedli. W 21. minucie fantastycznie z rzutu wolnego przymierzył Mathieu. Przed przerwą po golu dołożyli jeszcze Sergi Roberto, który idealnie strzelił lewą nogą z dystansu i Pedro, wykorzystując rzut karny. Wynik meczu w doliczonym czasie gry ustalił Adriano.

Bramkarz Elche Przemysław Tytoń, który na Camp Nou zagrał w podstawowym składzie, w czwartek był tylko rezerwowym.

W ćwierćfinale Pucharu Króla Barcelona zmierzy się z Atletico. Mistrzowie Hiszpanii w czwartek wyeliminowali obrońców trofeum Real, remisując na Santiago Bernabeu 2:2. W pierwszym meczu Atletico wygrało 2:0.