Primera Division. Dani Alves kluczem do transferów Barcelony

Zdaniem "Mundo Deportivo" kluczem do kolejnych transferów Barcelony jest Dani Alves i to, czy Brazylijczyk zostanie w "Dumie Katalonii", czy jednak odejdzie.

Jeśli odejdzie - a ma co do tego wolną rękę - Barcelona postara się pozyskać środkowego oraz prawego obrońcę. Jeśli jednak zdecyduje się zostać, wtedy wicemistrz Hiszpanii będzie szukał jedynie środkowego obrońcy. Kontrakt Daniego Alvesa wygasa wraz z końcem tego sezonu, ale może zostać automatycznie przedłużony, jeśli zagra w odpowiedniej liczbie spotkań.

Głównym kandydatem na środek linii defensywnej jest Thomas Vermaelen z Arsenalu. "Barca" skierowała na niego swą uwagę po tym, jak Paris Saint-Germain nie zechciało sprzedać Marquinhosa, którego Barcelona obserwowała już od dłuższego czasu.

Jeśli w klubie nie będzie Alvesa, to na jego miejsce pozyskany zostanie Juan Cuadrado z Fiorentiny. Kolumbijski skrzydłowy miałby zostać przekształcony w ofensywnie grającego prawego bocznego obrońcę.

Alves w przeszłości mówił, że jeśli nie będzie chciany w klubie, to odejdzie - ale władze Barcelony mu tego nie powiedziały, jemu pozostawiając ostateczną decyzję co do swojej przyszłości.

Więcej o: