Primera Division. Barcelona winna przestępstwa podatkowego przy transferze Neymara

Jak podało radio Cadena SER hiszpański Urząd Skarbowy poinformował sędziego Pablo Ruza, że FC Barcelona przy transferze Neymara dopuściła się przestępstwa podatkowego na kwotę 9 milionów euro.

Wyjaśnienie skomplikowanego przypadku transferu Neymara do Barcelony potrwa pewnie kilka lat. W styczniu sąd w Madrycie uznał, że istnieją podstawy, by zbadać, czy transakcja została przeprowadzona zgodnie z prawem.

We wtorek otwarto kolejny rozdział. Urząd Skarbowy poinformował prowadzącego sprawę sędziego Pablo Ruza, że klub przy transferze Neymara dopuściła się przestępstwa podatkowego na kwotę 9 milionów euro. Zdaniem radia prokuratura wystosuje teraz akt oskarżenia przeciwko klubowi oraz przeciwko Sandro Rosellowi, byłemu prezydentowi klubu.

Barcelona wpłaciła wprawdzie 13,5 mln euro na konto urzędu skarbowego w związku z różnymi interpretacjami dotyczącymi obowiązków podatkowych, by bronić dobrego imienia i reputacji klubu i by zamknąć wszelkie dyskusje na temat nieprawidłowości przy transferze Neymara, ale zdaniem dziennika Marca nie będzie to potraktowane jako okoliczność łagodząca, bo klub dokonał wpłaty już po rozpoczęciu postępowania.

Zobacz jak prezentuje się Luis Enrique jako trener Barcelony [kliknij]

Więcej o: