Primera Division. Sport: Barcelona oferuje 38 milionów euro za Aguero!

Zdaniem katalońskiego dziennika "Sport" nowy trener FC Barcelona, czyli Luis Enrique, chciałby sprowadzenia na Camp Nou Sergio Aguero z Manchesteru City. W tym celu "Duma Katalonii" złożyła ofertę w wysokości 38 mln euro.

Piłkarz miał już się zgodzić na transfer do Barcelony, dzięki czemu do przeprowadzenia transferu brakuje tylko porozumienia między klubami. To może jednak nie być łatwe. Mistrzowie Anglii nie chcą oddawać swojego piłkarza, który w poprzednim sezonie w 34 meczach zdobył 28 bramek. Liczba spotkań mogła być większa, lecz Aguero często pauzował ze względu na kontuzje mięśniowe.

Gorącym orędownikiem jego transferu jest Leo Messi. Obaj panowie bardzo dobrze się znają i Messi wielokrotnie namawiał swojego kolegę z reprezentacji Argentyny, by dołączył do niego w Barcelonie. Tam Messi i Aguero mieliby stworzyć zabójcze trio wraz z Neymarem.

Trzy lata temu Aguero, odchodząc z Atletico Madryt do Manchesteru, kosztował 44 mln euro, więc trudno podejrzewać, by pierwsza oferta Barcelony została przyjęta. Jednak negocjacje dopiero się zaczynają.

Więcej o: