Hiszpańskie media: Dyrektor Barcelony negocjował z Luisem Enrique warunki kontraktu

Hiszpańskie media donoszą o wizycie dyrektora sportowego FC Barcelony Andoniego Zubizarrety u byłego piłkarza katalońskiego klubu Luisa Enrique. Prowadzący obecnie Celtę Vigo szkoleniowiec miałby zastąpić od przyszłego sezonu Gerarda Martino na stanowisku trenera ?Dumy Katalonii?.

Serwisy hiszpańskich gazet z "Mundo Deportivo" i "Marką" na czele publikują wykonane z ukrycia zdjęcia i nagrania wideo. Widać na nich jak Zubizarreta opuszcza "sekretne" spotkanie w domu Enrique, podczas którego miały być negocjowane warunki kontraktu nowego szkoleniowca. Według prasy to właśnie Enrique jest teraz głównym kandydatem do objęcia stanowiska trenera Barcelony, która jeszcze ponad tydzień temu miała proponować "Tacie" Martino pozostanie na kolejny sezon .

Teraz jednak wiele wskazuje na to, że od nowego sezonu Katalończyków poprowadzi właśnie Enrique. Były piłkarz Realu Madryt, który swoją karierę piłkarską kończył dziesięć lat temu w Barcelonie, ma jednak wciąż ważny przez rok kontrakt w Celcie Vigo.

Luis Enrique prowadził już w latach 2008-2011 Barcelonę B, następnie AS Roma, a w czerwcu ubiegłego roku objął Celtę Vigo. Już wówczas był przymierzany do roli szkoleniowca "Blaugrany", jednak stanowisko to po odejściu Tito Vilanovy objął Martino.

Co za sezon! Primera Division 2013/14 w pigułce

Więcej o: