Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Primera Division. Alen "MiniMessi" Halilović podpisał kontrakt z Barceloną

FC Barcelona potwierdziła zakup Alena Halilovicia z Dinama Zagrzeb. 17-letni ofensywny pomocnik z Chorwacji podpisał kontrakt na pięć sezonów i kosztował 2,2 mln euro.

Wychowanek Dinama, którego Goal.com nazwał "MiniMessim" (z racji niskiego wzrostu i znakomitej techniki), trafi po sezonie do Barcelony B. Poprzedni klub piłkarza otrzyma dodatkowe pieniądze w zależności od liczby jego występów w pierwszym zespole.

Halilović to lewonożny ofensywny pomocnik, który swojego pierwszego gola w lidze chorwackiej strzelił, gdy miał 16 lat i 112 dni. Jest to rekord tych rozgrywek. W sumie w ekstraklasie Chorwacji zdobył pięć bramek i zaliczył dwie asysty.

Halilović jest też najmłodszym debiutantem w historii reprezentacji Chorwacji. Po raz pierwszy zagrał w czerwcu ubiegłego roku przeciwko Portugalii, kiedy był jeszcze 16-latkiem. Do tej pory wystąpił w trzech meczach kadry.

- Trudno mi wyrazić, jak bardzo się cieszę z tego transferu. Kibicowałem Barcelonie, od kiedy zacząłem kopać piłkę. Ale Dinamo na zawsze pozostanie moją pierwszą miłością - stwierdził nastolatek.

Zobacz kompilację zagrań Alena Halilovicia:

 
Więcej o: