Primera Division. Prasa: Barcelona znowu musi szukać trenera

Według katalońskiego ?Sportu? Gerardo Martino po sezonie odejdzie z Barcelony. Argentyńczyk podobno poinformował już klub o swoich planach.

Barcelońscy działacze zapewniali ostatnio, że klub nie zamierza zmieniać trenera, i podkreślali, że Martino ma kontrakt ważny do 2015 roku. Sam Argentyńczyk nie czuje się jednak w Barcelonie najlepiej i według katalońskiej gazety sam podjął już decyzję o rezygnacji. Piłkarze już o niej wiedzą.

Ostatnio w klubie miało odbyć się spotkanie, na którym członkowie drużyny i włodarze mieli dyskutować o przyszłości Barcelony. Według Josepa Marii Minguelli, który jest piłkarskim agentem, Martino się na nim nie pojawił, gdyż zdecydował się na odejście po tym sezonie.

Wiceprezydent Barcelony na konferencji prasowej zaprzeczył doniesieniom prasy. - To całkowita nieprawda, zamierzamy nadal współpracować ze sobą w przyszłości - mówi Manel Arroyo.

Martino jest trenerem Barcelony od lipca 2013 roku. Po 28 kolejkach hiszpańskiej ligi "Duma Katalonii" ma na koncie 66 punktów i zajmuje trzecie miejsce za Realem i Atletico. Katalończycy awansowali ostatnio do ćwierćfinału Ligi Mistrzów, pokonując Manchester City.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS , na Androida i Windows Phone

Więcej o: