Aplikacja
Aplikacja Sport.pl LIVE
  POBIERZ

Primera Division. Barcelona pozyska olbrzymi talent z Chorwacji

Alen Halilović, 17-letni pomocnik Dinama Zagrzeb, będzie grał w FC Barcelonie. Prawdopodobnie od przyszłego sezonu. O przenosinach poinformował sam zawodnik na swoim koncie na Instagramie.

O transferze Halilovicia do któregoś z czołowych klubów Europy mówiło się od miesięcy. Najbliżej był przenosin do Tottenhamu, który oferował 15 milionów euro, ale na transfer w tym kierunku nie zgodzili się rodzice.

Ile zapłaci Barcelona? Tego jeszcze nie wiadomo. O transferze poinformował na razie jedynie sam zawodnik na swoim koncie na Instagramie: "Dziękuję Dinamo Zagrzeb za wszystko! Mój pierwszy klub i największa miłość! Ale teraz czas przenieść się do Barcelony" - napisał 17-latek. W każdym razie, gdy w przeszłości Manchester City oferował za niego 9 milionów funtów, oferta została odrzucona.

Halilović uważany jest za jeden z największych talentów w europejskim futbolu. Mając 16 lat i 11 miesięcy, zadebiutował w dorosłej kadrze narodowej, wcześniej został najmłodszym strzelcem w historii ekstraklasy Chorwacji. Zdążył też zadebiutować w Lidze Mistrzów.

Więcej o: