Xavi: To frustrujące, gdy gram tak mało

Pomocnik Barcelony gra w tym sezonie rzadziej i trudno mu się pogodzić, że trener często zostawia go na ławce. - To dla mnie frustrujące, gdy nie mam szans pomóc drużynie, ale zawsze szanuję decyzję trenera - powiedział Xavi w ?Marce?.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS , na Androida i Windows Phone

W 25 kolejkach Primera Division Xavi zagrał tylko dziewięć pełnych meczów. Dwa razy wchodził z ławki i aż osiem razy był zmieniany. Strzelił dwa gole i zaliczył dwie asysty. W Lidze Mistrzów Xavi zagrał w tym roku siedem razy. W pierwszym meczu z Manchesterem City wystąpił od początku do końca. Trener jednak często daje mu odpoczywać i piłkarz nie jest z tego zadowolony.

- To dla mnie frustrujące, gdy nie mam szans pomóc drużynie, ale zawsze szanuję decyzję trenera - powiedział w "Marce" 34-letni pomocnik. - To do trenera należy ostatnie słowo i wiem, że nie mogę z nim polemizować. W Barcelonie każdy wie, że nie może być ponad trenerem - dodał.

Xavi skomentował też ostatnie doniesienia "Sportu", dotyczące Carlesa Puyola. Według gazety kapitan Barcelony zamierza po sezonie opuścić klub i spróbować sił w innej lidze. - Puyol ma ważny kontrakt. Nikomu nic nie mówił na temat odejścia. Wygląda na wyluzowanego jak zwykle. To nasz kapitan i lider - podkreślił Xavi.

W ostatnich tygodniach Barcelona niespodziewanie straciła sporo punktów i w tabeli Primera Division dała się wyprzedzić Realowi. Do końca sezonu pozostało 13 kolejek.

Więcej o: