Puchar Króla. 9:2 w dwumeczu! Barcelona rozbiła Levante i awansowała do półfinału

Barcelona rozgromiła u siebie Levante 5:1 w rewanżowym meczu 1/4 finału Pucharu Króla. Bramki dla podopiecznych Gerardo Martino strzelali Adriano, Carles Puyol, Alexis Sanchez (dwie) i Cesc Fabregas.

Spotkanie było tylko formalnością - w pierwszym meczu Barcelona zwyciężyła na wyjeździe 4:1. Piłkarze Levante tylko przez chwilę mieli nadzieję na sprawienie sensacji. W 9. minucie po strzale Vyntry i rykoszecie od pleców Roberto wyszli na prowadzenie, ale niespełna 20 minut później Adriano świetnym uderzeniem z 25 metrów doprowadził do remisu.

Później bramki strzelali już tylko gospodarze. Jeszcze przed przerwą gola na 2:1 zdobył strzałem głową Puyol, a tuż po przerwie w odstępie dwóch minut dwa razy do siatki z bliskiej odległości piłkę wpakował Alexis Sanchez. Dzieła zniszczenia dopełnił technicznym strzałem z 12 metrów Cesc Fabregas.

W półfinale Barcelona zmierzy się z Realem Sociedad lub Racingiem Santander. W pierwszym meczu między tymi zespołami górą był Sociedad, który wygrał 3:1. W drugim półfinale Real Madryt zagra z Atletico Madryt.