Primera Division. Messi: Chcę grać w Barcelonie do końca kariery

Leo Messi, który w środę w wielkim stylu wrócił po dwóch miesiącach przerwy, przyznał po wygranym meczu z Getafe, że chce zostać piłkarzem Barcelony już do końca swojej kariery. Dwie bramki wykurowanego po kontuzji Argentyńczyka pozwoliły ?Dumie Katalonii? zwyciężyć 4:0.

Messi wszedł na boisko w 64. minucie i w niespełna 30 minut strzelił dwie bramki. Dwa gole zdobyte po przerwie tak bardzo ucieszyły argentyńskiego snajpera, że po meczu postanowił złożyć deklarację dotyczącą jego dalszej kariery. Odpowiedział tym samym na spekulacje, jakie pojawiły się ostatnio w mediach. Według nich PSG miało niedawno przygotowywać sensacyjną ofertę kupna 26-latka.

- Mam pomysł, by zostać tutaj i grać w Barcelonie już do końca kariery - powiedział po spotkaniu Messi. Jego powrót jest dla klubu bardzo pozytywną wiadomością, szczególnie przed sobotnim hitem, w którym spotkają się dwa prowadzące w tabeli zespoły.

- Jeśli będę mógł zagrać z Atletico, to z pewnością to zrobię. Porozmawiam o tym z lekarzami i "Tatą" Martino [trenerem - przyp.]. Zawsze myślę o klubie i mam te same cele co zwykle. W ostatnich tygodniach byłem zdeterminowany, by wrócić. Byłem wyłączony z gry już zbyt długo - dodał Messi.

- Fizycznie czuję się dobrze, w ścięgnie nie pojawił się żaden ból. Pracowałem bardzo ciężko, by wyjść z tej kontuzji. Teraz patrzę przed siebie i mam nadzieję na świetny rok - zadeklarował gwiazdor Barcelony.

Więcej o: