FC Barcelona pierwszym klubem z 50 mln fanów na FB

FC Barcelona została pierwszym klubem na świecie, którego oficjalny fanpage na Facebooku osiągnął 50 milionów like'ów. Większość z tych fanów formalnie pochodzi z Indonezji, a miastem, w którym jest najwięcej internetowych fanów jest Kair.

Z okazji 50-milionowego fana FC Barcelona zamieściła na swoim profilu specjalną, okolicznościową grafikę. Dyrektor klubu ds. nowych technologii Didac Lee skomentował ten sukces: - To dla nas źródło dumy, a jednocześnie odpowiedzialność wobec osób śledzących nasz profil. Barcelona jest najpopularniejszym klubem na świecie, a to jest tylko ostatecznym na to dowodem - powiedział.

Najwięcej fanów katalońskiego klubu oficjalnie pochodzi z Indonezji - aż 4,73 miliona like'ów pochodzi z tego kraju. 3,5 mln osób "lubiących" Barcelonę jest z Meksyku, 2,5 mln z Brazylii, 2,1 mln z USA, a 1,75 mln z Turcji. Miastami, w których mieszka najwięcej fanów Barcy są Kair (746 tys.), Mexico City (666 tys.), Dżakarta (623 tys.), Lima (481 tys.) i Bogota (420 tys.).

Facebookowy fanpage Barcelony znajduje się wśród trzydziestu najpopularniejszych na świecie, jednak więcej fanów od niego ma sam Cristiano Ronaldo (69 mln). Leo Messi ma 52 miliony fanów, a Real Madryt 46,7 miliona.

Więcej o: