Primera Division. Messi nie zagra do końca roku

Zawodnik FC Barcelony Leo Messi naderwał mięsień dwugłowy lewej nogi i będzie pauzował przez najbliższe 6-8 tygodni - poinformował hiszpański klub na swojej oficjalnej stronie internetowej.

Argentyńczyk musiał opuścić murawę boiska już w 22. minucie niedzielnego spotkania z Betisem Sevilla po ostrym starciu z Caro. Obrońca Betisu spóźnił się z interwencją i uderzył korkami nogę Messiego. To już trzecia mięśniowa kontuzja Argentyńczyka w tym sezonie. Zawodnik Barcy najpierw urazu mięśnia dwugłowego lewego uda nabawił się 21 sierpnia w meczu z Atletico Madryt, a następnie 28 września doznał mikronaderwania mięśnia dwugłowego prawego uda.

Jeszcze w trakcie meczu z Betisem Barcelona poinformowała na swojej stronie internetowej, że Argentyńczyk doznał urazu mięśnia lewego uda. Poniedziałkowe badania w Ciutat Esportiva potwierdziły przewidywania lekarzy, że uraz jest poważny i Messi wróci do gry dopiero na początku przyszłego roku, jeśli rehabilitacja będzie przebiegała poprawnie. Zawodnik na pewno opuści mecze z Granadą, Ajaksem, Athletic Bilbao, Celtikiem, Villarrealem i Getafe.

W meczu z Betisem kontuzji doznał także Cesc Fabregas, ale w jego przypadku badania wykazały, że uraz jest niegroźny i nie będzie mógł grać przez tydzień.

Więcej o: