Primera Division. Zubizarreta: Tello to lepszy piłkarz niż Cristiano Ronaldo

- Najlepszym piłkarzem na świecie jest Lionel Messi, a od Cristiano Ronaldo lepszy jest także Tello - powiedział w środę dyrektor sportowy Barcelony Andoni Zubizaretta. Czy te słowa urażą Portugalczyka, tak samo jak niedawna wypowiedź Seppa Blattera?

Na pytanie, kto jest najlepszym piłkarzem świata, odpowiedziały już chyba niemal wszystkie sławy futbolu. Takiej odpowiedzi, jaką dał w środę Andoni Zubizaretta, jeszcze jednak nie było. - Najlepszy na świecie jest Messi, a od Ronaldo także lepszy jest Cristian Tello. Każdy z zawodników Barcelony jest lepszy - stwierdził dyrektor sportowy Barcelony.

Nie ma to jak obiektywna opinia, którą można chyba nazwać zwykłą zaczepką w stronę Portugalczyka. Tello to dopiero wschodząca gwiazda i jego osiągnięcia na razie mają się nijak do dokonań Ronaldo. Oczywiście każdy ma prawo do swojego zdania. Choć może jest to celowe zagranie?

Jeśli tak, to raczej nie tędy droga, bo urażony Ronaldo bywa jeszcze groźniejszy niż zazwyczaj. Ostatnio głośno było o niefortunnej wypowiedzi szefa FIFA Seppa Blattera, który na to pytanie odpowiedział tak: - Lubię obu, ale wolę Messiego. Jest typem dobrego chłopca, którego każdy rodzic chciałby mieć w domu. Jest bardzo dobrym człowiekiem, gra szybko i nie na pokaz. Wydaje się, jakby tańczył na boisku. Drugi jest raczej jak dowódca. To inny wymiar futbolu, ale to dobrze, bo potrzebni są też tacy piłkarze. Jeden z nich wydaje więcej na fryzjera, ale to nie ma znaczenia.

Później za swoje wtrącenie o fryzjerze musiał przepraszać, a Ronaldo odpowiedział Blatterowi na boisku. W wygranym 7:3 meczu z Sevillą strzelił trzy bramki i nawiązując do słów o dowódcy zasalutował. Czy Zubizaretta też dostanie podobną odpowiedź?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.