Primera Division. Kolejne wysokie zwycięstwo Barcelony

FC Barcelona rozgromiła Real Valladolid i umocniła się na fotelu lidera Primera Division. Obrońcy tytułu wygrali 4:1, a bohaterem meczu został Alexis Sanchez, który strzelił dwie bramki.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS , na Androida i Windows Phone

Choć Barcelona wygrała bezdyskusyjnie, strzelanie rozpoczęli goście. A konkretnie Guerra, który najwyżej wyskoczył w polu karnym przy rzucie rożnym.

Później na boisku dominowali już gospodarze. Trafienie na remis zaliczył Alexis Sanchez, który wykorzystał podanie Tello. Do przerwy utrzymał się jednak remis.

W drugiej połowie Barcelona zupełnie przejęła kontrolę nad wydarzeniami na boisku. Tello w 52. minucie po ziemi podał do Xaviego, który dostawił tylko nogę i tym samym dał Barcelonie prowadzenie. Już dwanaście minut później Sanchez strzelił drugą bramkę, wykorzystując podanie Neymara.

Wynik ustalił sam Brazylijczyk, któremu odwdzięczył się właśnie Alexis Sanchez.

Barcelona tym samym umocniła się na prowadzeniu w Primera Division, wygrywając ósme spotkanie z rzędu.