Primera Division. Kolejna wygrana Barcelony. Sociedad bezradny na Camp Nou

FC Barcelona wygrała szósty mecz z rzędu w lidze i umocniła się na prowadzeniu w tabeli. Tym razem wyższość mistrzów Hiszpanii musiał uznać Real Sociedad, który przegrał 4:1.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS , na Androida i Windows Phone

Katalończycy w swoim stylu od pierwszych minut zdominowali spotkanie i już po ośmiu minutach prowadzili 2:0 po bramkach Neymara i Messiego.

Kolejne minuty upływały pod znakiem dominacji gospodarzy, którzy czekali na błąd rywali i okazję do podwyższenia prowadzenia. W końcu po uderzeniu w poprzeczkę Messiego piłka trafiła przed pole karne do Busquetsa, który mocnym strzałem z dystansu strzelił trzecią bramkę.

Po przerwie jedyną bramkę dla gości strzelił de la Bella, który wykorzystał kapitalną akcję Agirretxe. To było jednak wszystko, na co było stać Real Sociedad. 13 minut później Barcelona odpowiedziała trafieniem Bartry, który ustalił wynik meczu na 4:1.

Tym samym Barcelona wygrała szóste spotkanie w tym sezonie i z kompletem punktów prowadzi w lidze.