Aplikacja
Aplikacja Sport.pl LIVE

Superpuchar Hiszpanii. Pierwszy mecz na remis. Gole Villi i Neymara

Atletico Madryt zremisowało w pierwszym meczu Superpucharu Hiszpanii z Barceloną 1:1. David Villa strzelił gola swojemu byłemu klubowi, ale w drugiej połowie wyrównującą bramkę zdobył Neymar. Rewanż 28 sierpnia.

Tak relacjonowaliśmy na żywo mecz Atletico z Barceloną [SCREENY]

Mecz zaczął się od mocnego uderzenia. Już w 12. minucie po świetnym podaniu "podcinką" Ardy Turana gola strzelił David Villa. Przy precyzyjnym uderzeniu z powietrza byłego piłkarza Barcelony Victor Valdes był bez większych szans. Villa nie krył swojej radości, szczególnie że Barcelona oddała go klubowi z Madrytu właściwie za bezcen. Niechciany już zawodnik, który kosztował w 2010 roku "Dumę Katolonii" 40 milionów euro, został sprzedany do Atletico za zaledwie 2,5 mln euro (jeśli zostanie w klubie przez trzy lata Atletico dopłaci jeszcze 2,1 mln).

Prowadzenie gospodarzy utrzymywało się długo, a Barcelona nie potrafiła sobie stworzyć żadnej stuprocentowej okazji na strzelenie gola. Niezbyt dobrze był dysponowany Lionel Messi, którego tym razem Gerardo Martino zdjął w przerwie.

Barcelona nie umiała sforsować twardej defensywy Atletico, a mecz zamiast pięknych akcji i strzałów obfitował w kartki.

Ale w 59. minucie pojawił się na boisku Neymar i zrobił to, na co w Barcelonie liczyli, kiedy go sprowadzali z Santosu. Osiem minut po wejściu na murawę Brazylijczyk wyskoczył do piłki zagranej przez Daniego Alvesa i strzałem głową przy słupku pokonał bramkarza gospodarzy. Dzięki tej bramce Barcelona może być odrobinę spokojniejsza o losy Superpucharu, którego rewanż zaplanowano na 28 sierpnia.