Liga hiszpańska. Neymar ma anemię

Nowy gwiazdor FC Barcelony, Brazylijczyk Neymar, cierpi na anemię - donosi dziennik ?AS?. To najprawdopodobniej efekt osłabienia po operacji usunięcia migdałków, jaką piłkarz przeszedł po Pucharze Konfederacji.

Barcelona z Neymarem w składzie przebywa w Azji. W środę 7 sierpnia w Bangkoku mistrzowie Hiszpanii rozegrają towarzyski mecz z reprezentacją Tajlandii, a w sobotę 10 sierpnia w Kuala Lumpur zmierzą się z reprezentacją ligi malezyjskiej. Udział Brazylijczyka w obu spotkaniach jest zagrożony, ale nie jest wykluczony. Obecnie Neymar trenuje indywidualnie.

Zaniepokojony stanem zdrowia piłkarza był doktor Ricard Pruna. Lekarz Barcelony już w czasie testów medycznych, jakim musiał się poddać piłkarz, był zaskoczony, że waży on tylko 64,5 kg. Rutynowe badanie krwi wykazało, że u Neymara rozwinęła się anemia.

- Z powodu operacji migdałków, którą piłkarz przeszedł tego lata, cierpi on na anemię i jest odpowiednio leczony. Nie przeszkodzi mu to jednak w normalnych treningach z resztą drużyny - poinformował agencję Associated Press hiszpański klub, który przebywa obecnie w Izraelu.

- Lekarze Barcelony leczą oznaki anemii u Neymara stosując specjalną dietę i zestaw witamin - doniósł dziennik "El Pais".

Anemia, polegająca na mniejszej niż normalnie liczbie czerwonych ciałek krwi w organizmie, objawia się poczuciem zmęczenia i słabości

Barcelona kupiła Neymara z Santosu za 57 mln euro. W zespole mistrza Hiszpanii Brazylijczyk zadebiutował 30 lipca w Gdańsku w towarzyskim spotkaniu z Lechią Gdańsk (2:2). Zagrał 12 minut. Później zagrał jeszcze w spotkaniu ze swoim byłym klubem, Santosem (8:0).

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.