Primera Division. Martino: Fabregas nigdzie się nie wybiera

Nowy trener FC Barcelony Gerardo Martino wyraźnie podkreślił, że wszystkie oferty za Cesca Fabregasa będą odrzucane, a hiszpański pomocnik nigdzie się nie wybiera. Byłym piłkarzem Arsenalu bardzo interesuje się Manchester United.

Śledź wszystkie relacje na żywo i najnowsze informacje ze świata sporty w swoim telefonie dzięki aplikacji Sport.pl LIVE ?

Następca Tito Vilanovy, który właśnie podpisał dwuletni kontrakt z klubem z Camp Nou, dał do zrozumienia, że "Czerwone Diabły" mogą zapomnieć o sprowadzeniu Fabregasa.

David Moyes przyznał oficjalnie, że jego klub złożył już dwie oferty za Fabregasa, a negocjacje w sprawie transferu są w toku. Mimo to Martino zapewnia, że nie ma mowy o powrocie Hiszpana do Premier League. - Żadna cena nas nie przekona, odrzuciliśmy już dwie oferty MU i mogę zapewnić, że Fabregas zostanie - przekonuje Martino.

Na temat przyszłości piłkarza wypowiedział się też wiceprezydent klubu Josep Maria Bartomeu - To logiczne, że mamy oferty za piłkarza, który gra na takim poziomie, ale on nie jest na sprzedaż - powiedział.

- Jesteśmy dumni, że gra on w naszych barwach i nieważne, jak wysoka będzie oferta United, chcemy, żeby został na Camp Nou - dodał Bartomeu. Po tym jak Barcelona sprzedała Thiago Alcantare David Moyes skupił się właśnie na sprowadzeniu Fabregasa, lecz wygląda na to, że ekipa z Katalonii nie sprzeda dwóch tak ważnych pomocników w tak krótkim czasie.

Dla Martino to pierwsze dni w klubie i dopiero zapoznaje się z tym, co czeka go w najbliższych miesiącach. Nowy trener przekonuje jednak, że Fabregas jest niezbędny w jego wizji zespołu - Nie rozmawiałem z nim jeszcze, ale na sto procent on tu zostanie. Kocha Barcelonę i klub. Wiem, że jest skupiony na zespole i najbliższym sezonie i zrobi wszystko, by w najbliższym sezonie znów odnosić sukcesy - zakończył Martino.

Więcej o: