Media: FC Barcelona ma już nowego trenera

Argentyńczyk Gerardo ?Tata? Martino, który na ostatnim mundialu grał z Paragwajem w ćwierćfinale, a rok później zdobył srebrny medal Copa América, będzie nowym trenerem piłkarzy FC Barcelony - twierdzą hiszpańskie media. Z katalońskim klubem ma podpisać trzyletni kontrakt.

Barcelona jeszcze nie wydała oficjalnego komunikatu, ale hiszpańskie media są już przekonane, że to Martino będzie trenerem Barcelony. Kataloński "Sport" podał, że Argentyńczyk w Barcelonie pojawi się już we wtorek i wtedy podpisze kontrakt. "AS" twierdzi, że obie strony dogadały się na odległość w trakcie wideokonferencji.

Jego asystentem w Barcelonie będzie Jorge Pautasso, a trenerem przygotowania fizycznego Elvio Paolorroso. Trzecim trenerem ma być Adrian Coria, który prowadził Lionela Messiego w młodzieżowych grupach Newell's Old Boys.

Martino na ostatnim mundialu grał z Paragwajem w ćwierćfinale, a rok później zdobył srebrny medal Copa América. Przez ostatnie dwa lata 51-letni trener prowadził Newell's Old Boys.

Martino zastąpi na stanowisku Tito Vilanovę, który w ostatni piątek zrezygnował z prowadzenia Barcelony. Hiszpan musi zastosować nową kurację w walce z kolejnym nawrotem choroby nowotworowej, co wyklucza pracę na stanowisku trenera.

Od kilku dni Martino był jednym z faworytów do objęcia zespołu. Argentyńczyk rywalizował m.in. z byłym pomocnikiem i legendą Barcelony Luisem Enrique, a rozważano jeszcze zatrudnienie Marcelo Bielsy.

Więcej o: