Marcin Gortat gościem Super Meczu Lechia Gdańsk - FC Barcelona.

19 lipca, o godz. 19.00 w sopockiej ERGO Arenie odbędzie się drugi w historii mecz Gortat Team kontra Wojsko Polskie. Będzie to zwieńczenie szóstej edycji Marcin Gortat Camp. W drużynie Marcina Gortata wystąpią znani muzycy, aktorzy, dziennikarze i sportowcy, m.in. Aleksandra Szwed, Joanna Jabłczyńska, Dariusz Michalczewski, Dawid Podsiadło, Radzimir Dębski, Michał i Marcin Wójcik z kabaretu ?Ani Mru Mru".

Dzień po meczu Marcin Gortat na PGE Arenie w Gdańsku obejrzy na żywo Super Mecz pomiędzy drużynami Lechii Gdańsk i FC Barcelony, której jest wielkim fanem. - Mam nadzieję, że uda mi się spotkać z Leo Messim i zamienić z nim kilka słów - mówi Gortat, którego fundacja MG13 przygotowała dla widzów Super Meczu konkurs z atrakcyjnymi nagrodami. Organizator Super Meczu, agencja Polish Sport Promotion, zdecydowała się na współpracę z fundacją Marcina Gortata ze względu na jej działalność edukacyjną i charytatywną.

Marcin Gortat otworzył swoją fundację w październiku 2009 r. Jej celem jest pomoc młodym ludziom w realizacji własnych marzeń sportowych. W Polsce utalentowani sportowcy często stają przed problemem braku środków na rozwój talentu i pasji. Oprócz funduszy, brak jest również profesjonalnej opieki trenerskiej i szkoleniowej. Fundacja Marcina Gortata stara się odnaleźć tych młodych i obiecujących zawodników, wesprzeć ich poprzez system stypendialny oraz dzięki współpracy z czołówką kadry szkoleniowej w Europie i USA zaoferować profesjonalne treningi rozwojowe.

Fundacja Marcina Gortata MG13 ma również na celu promocję zdrowia i zdrowego trybu życia. Realizuje go poprzez działania w zakresie upowszechniania kultury fizycznej i sportu wśród dzieci i młodzieży, a także poprzez pomoc na rzecz instytucji, takich jak szkoły, domy dziecka, ośrodki opieki czy inne fundacje. Główną dyscypliną wspieraną w chwili obecnej przez Fundację jest koszykówka. W miarę rozwoju naszej organizacji, w przyszłości, planowane jest rozszerzenie działań na inne dziedziny sportu.

Od dwóch lat Fundacja Marcina Gortata wspiera również dzieci żołnierzy poszkodowanych w misjach. Wsparcie polega przede wszystkim na organizowaniu letnich obozów sportowych dla dzieci. Właśnie na ten cel agencja PSP przekaże dochód z licytacji miejsc w dziecięcej eskorcie podczas meczu Lechia Gdańsk - FC Barcelona.

Więcej o: