Primera Division. Puyol przejdzie kolejną operację

Kapitan FC Barcelony Carles Puyol w środę po raz kolejny będzie musiał poddać się operacji kolana. Obrońca ma pauzować od trzech do czterech tygodni.

Puyolowi po raz kolejny dokucza kolano i zawodnik jest zmuszony poddać się ponownej operacji. Tym razem kapitan Barcelony będzie miał usunięty torbiel Bakera (nagromadzenie płynu w dole podkolanowym wskutek obrzęku).

Zabieg zostanie przeprowadzony w Katalońskim Instytucie Ortopedii i Medycyny Sportowej, gdzie znajduje się specjalna jednostka zajmująca się stawami kolanowymi.

35-letni Carles Puyol pauzuje już od marca tego roku, kiedy to po meczu z Milanem w 1/8 finału Ligi Mistrzów poddał się zabiegowi artroskopii kolana. Okres przerwy w grze Puyola wyniesie od 3 do 4 tygodni. Będzie to bez wątpienia problem dla sztabu szkoleniowego Barcelony, gdyż nie wiadomo, czy obrońca rozpocznie presezon na pełnych obrotach. Sprowadzenie nowego stopera do drużyny z Katalonii wydaje się więc nieuniknione.

W zeszłym roku przez kontuzję Carles Puyol stracił Euro 2012. W tym nie pojechał z reprezentacją Hiszpanii na Puchar Konfederacji. W minionym sezonie Carles Puyol rozegrał zaledwie 22 spotkania.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.