Liga Mistrzów. Boniek: Lewandowski pasuje do Barcelony

Prezes PZPN Zbigniew Boniek w rozmowie z ?El Mundo Deportivo? poleca Barcelonie ściągnięcie Roberta Lewandowskiego i Łukasza Piszczka.

- Robert Lewandowski pasuje do Barcelony. Ma umiejętności i charakter, dzięki którym mógłby grać w jednej linii z Messim, Xavim czy Iniestą. Zapewniam was, wszystko, czego się dotknie, zamienia na gole - powiedział Boniek.

- Najważniejsza u Lewandowskiego jest jego chłodna głowa i wiara we własne możliwości. Nie łatwo jest przetrwać to, co on przeżył, grając przeciwko Sergio Ramosowi i innym piłkarzom Realu. Pokazał wtedy swój charakter i to, że nie da się go łatwo sprowokować - stwierdził Boniek.

- Dziwię się, że cała Europa musiała zobaczyć, jak strzela cztery bramki Realowi, by stwierdzić, że to gracz wyjątkowy. Przecież on to wszystko pokazywał już wcześniej w Lechu i Borussii - dodał.

Prezes PZPN zdradził, że gdy Lewandowski grał jeszcze w Lechu Poznań, polecał go władzom AS Roma. - Zadzwoniłem do moich przyjaciół z Romy i powiedziałem im, żeby wsiadali w pierwszy samolot do Poznania i wyłożyli na niego 1,5 mln euro, przecież dla nich to nie problem. Nie posłuchali się mnie - mówił.

Boniek stwierdził też, że do Barcelony pasowałby Łukasz Piszczek. - Jeśli Alves odejdzie z klubu, Barcelona ma kandydata, który jest równie dobry jak Brazylijczyk - powiedział.

Zobacz wideo
Więcej o: