Primera Division. Barcelona negocjuje transfer Neymara

Przedstawiciel FC Barcelony Raul Sanllehi negocjuje w Brazylii transfer Neymara. Dyrektor Barçy prowadzi obecnie rozmowy w Sao Paulo z Santosem (który posiada 55% praw do zawodnika), grupą DIS (40% praw) i ojcem piłkarza. Ogłoszenie transferu ma nastąpić w poniedziałek.

Brazylijski dziennikarz, Milton Neves donosi, że w środę zaplanowane było spotkanie przedstawicieli Barcelony, reprezentantów grupy DIS mającej 40% praw do karty zawodniczej Neymara i ojca zawodnika.

Przedstawiciel Barcelony Raul Sanllehi wczoraj bardzo długo negocjował z ojcem Neymara. Po południu obaj panowie spotkali się z Andre Curym i Marquinhosem Malaquiasem. Pierwszy z nich jest bardzo zaufanym człowiekiem Sandro Rosella, a Malaquias to bliski współpracownik Cury'ego. Rozmowy zakończyły się, według Sportu , około 23. Według niektórych mediów, na spotkaniu mogli być także obecni przedstawiciele Santosu.

AgenciaNews podała natomiast informację, że prezydent Odilio Rodrigues przedstawił w środę szczegóły umowy transferu pomiędzy Santosem a FC Barceloną. Dwóch członków rady (Luis Alvaro - obecny zaledwie telefonicznie oraz Álvaro de Souza) powiedziało 'nie', a pozostała siódemka 'tak'. Komisja dała więc zielone światło prezydentowi, aby ten mógł rozmawiać z pozostałymi właścicielami praw do Neymara i wyjaśnić im umowę.

Według informacji brazylijskiego ESPN, zarząd Santosu zaakceptował ofertę Barcelony, a transfer zostanie ogłoszony najwcześniej w poniedziałek, ponieważ w niedzielę Santos gra mecz z Corinthians w finale rozgrywek Paulista. Ponadto na wtorek zaplanowano (pożegnalną?) konferencję prasową Neymara.

- Musiałoby się wiele wydarzyć, aby transfer Neymara do Barcelony nie doszedł do skutku. Jest już ustalony kontrakt z piłkarzem, a także ewentualna suma odszkodowania w przypadku odejścia do innego zespołu - mówił w rozmowie z RAC1 przedstawiciel grupy DIS, która posiada 40% praw do Neymara.

Najprawdopodobniej ojciec Neymara komplikuje przejście swojego syna do FC Barcelony. Jak poinformował Sport, ojciec zawodnika chce przedłużyć rozmowy do zakończenia Pucharu Konfederacji, podczas którego wartość jego syna może się zwiększyć i w ten sposób mógłby osiągnąć więcej korzyści z tej operacji.

Według katalońskiego Sportu, Barça zapłaci za napastnika aż 57 milionów euro.

Więcej o: