Sobotni rozkład jazdy. Ekstraklasa, Borussia, GP żużlowe

W sobotę będziemy świadkami trzech meczów T-Mobile Ekstraklasy. Warto na pewno zwrócić uwagę na formę Roberta Lewandowskiego i polskich bramkarzy w Premier League. Wieczorem na deser grają Real Madryt i FC Barcelona. O 19 coś dla fanów żużla - GP w Bydgoszczy. Zapraszamy na relacje na żywo na Sport.pl. Można je również śledzić w aplikacji Sport.pl Live na Androida i iOS-a.

13.00 Kwalifikacje GP Bahrajnu

Po trzech Grand Prix na czele klasyfikacji generalnej jest mistrz świata Sebastian Vettel. Na dwóch pierwszych treningach najszybsi byli Felipe Massa i Kimi Raikonnen. GP Bahrajnu rozgrywane jest od 2004 roku, a najbardziej szczęśliwy wyścig ten okazywał się dla Alonso. Triumfował w nim już trzykrotnie - w latach 2005-06, kiedy zostawał mistrzem świata w barwach Renault, a także w 2010, już jako zawodnik Ferrari

13.30 Podbeskidzie Bielsko-Biała - GKS Bełchatów

Niezwykle ważny mecz o utrzymanie. Jeśli GKS przegra, to będzie mógł już myśleć o grze w I lidze. Podbeskidzie w razie zwycięstwa będzie już coraz bliżej Pogoni Szczecin, która w tej kolejce gra na wyjeździe z Legią.

15.30 Borussia Dortmund - FSV Mainz

Borussia nie ma już szans na obronienie tytułu mistrza Niemiec, nie grozi jej też raczej spadek na trzecie miejsce. Polskich kibiców na pewno powinno interesować to, czy Robert Lewandowski strzeli kolejnego gola i umocni się na prowadzeniu w klasyfikacji strzelców Bundesligi. Sama Borussia raczej będzie oszczędzać siły przed środowym półfinałem Ligi Mistrzów z Realem Madryt.

15.45 Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków

- Zwycięstwo da nam realnego kopa i przybliży nas ku europejskim pucharom - mówi Tomasz Frankowski przed sobotnim starciem Jagiellonii na własnym stadionie z Wisłą. Trener Wisły Tomasz Kulawik zapowiada marsz w górę tabeli i również walkę o europejskie puchary.

16.00 Multirelacja z Premier League

Swoje mecze o 16 rozpoczynają Southampton z Arturem Borucem w składzie i Arsenal z Wojciechem Szczęsnym. Ci pierwsi zmierzą się na wyjeździe ze Swansea, a Kanonierzy również na obcym boisku z Fulham.

18.00 Zaksa Kędzierzyn-Koźle - Asseco Resovia Rzeszów

Tak zaciętego finału nie było w PlusLidze od sześciu lat. Mistrza Polski wyłoni dopiero piąty mecz, który nie ma zdecydowanego faworyta. Zawodnicy dwóch najbogatszych klubów są spięci, popełniają mnóstwo błędów, więc wygra zapewne ten, kto opanuje emocje

18.00 Polska - Ukraina - MŚ dywizji IB w hokeju na lodzie

Polacy na razie radzą sobie świetnie. Wygrali wszystkie cztery mecze. W ostatnim okazali się lepsi od najsłabszych w grupie Estończyków, których pokonali 5:3.

18.00 Real Madryt - Betis Sewilla

Real już nie walczy o mistrzostwo Hiszpanii, ale musi uważać na Atletico, które jest tylko trzy punkty w tabeli za nimi. Ważniejszy dla Królewskich na pewno jest środowy półfinał Ligi Mistrzów z Borussią Dortmund.

18.15 Legia Warszawa - Pogoń Szczecin

Lider ekstraklasy podejmuje u siebie najgorszą w tej rundzie Pogoń Szczecin. Teoretycznie więc faworyt jest jeden, ale Legia już na wiosnę u siebie zremisowała z GKS Bełchatów, który zajmuje ostatnie miejsce w ekstraklasie z zaledwie 13 punktami na koncie.

19.00 Grand Prix żużlowe w Bydgoszczy

Grand Prix w Bydgoszczy odbywa się po raz piętnasty w historii i powraca do grodu nad Brdą po dwuletniej przerwie. Wystąpi w nim sześciu Polaków: Krzysztof Buczkowski, Krzysztof Kasprzak, Tomasz Gollob, Jarosław Hampel, Szymon Woźniak i Mikołaj Curyło

20.00 FC Barcelona - Levante

Można powiedzieć, że to mecz o pietruszkę. Barcelona ma prawie pewne mistrzostwo, Levante ani nie walczy o puchary, ani nie grozi mu spadek. Katalończycy na pewno będą chcieli uniknąć kontuzji przed wtorkowym półfinałem Ligi Mistrzów, w którym zmierzą się z Bayernem Monachium.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS i na Androida

Więcej o: