Liga Mistrzów. Hiszpańskie media o Borussii: "Zabójczy Lewandowski"

W półfinałach Ligi Mistrzów zagrają Bayern Monachium z Barceloną i Borussia Dortmund z Realem Madryt. Hiszpańskie media, pisząc o tej drugiej parze, mocno chwalą Roberta Lewandowskiego. "Zabójczy Lewandowski", "Jeden z najlepszych napastników w Europie", "Dobry technik, wysoki i silny" - piszą lokalne media. Choć Hiszpanie są prawie pewni awansu, to właśnie m.in. ze strony Polaka spodziewają się największego zagrożenia.

O "zabójczym Lewandowskim" pisze w tytule swojego artykułu dziennik "AS". "Utalentowani Reus, Goetze i Lewandowski niosą truciznę w postaci dynamiki w ofensywie i goli. Ale to nie wszystko. W środku pola coraz lepszy jest Gundogan, zresztą tak samo jak Bender czy Kehl" - pisze gazeta.

"Borussia to jeden z najbarwniejszych zespołów w Europie. Jej gra jest szybka i wszystkie elementy są dobrze połączone. Stawia wszystko na Ligę Mistrzów, bo już wie, że nie obroni mistrzostwa w kraju i wie, jak pokonać Real, bo już raz to zrobiła w tej edycji. Ale ma słaby punkt. To niedoświadczony zespół. Ostatnio w tej fazie rozgrywek byli 15 lat temu, poza tym są to w większości bardzo młodzi piłkarze" - czytamy.

"Wydaje się, że to najkorzystniejsze losowanie, patrząc na historię i dokonania pozostałych rywali. Należy jednak pamiętać, że Borussia jest jedynym zespołem niepokonanym w tej edycji LM" - dodaje gazeta.

Dziennik "Marca" przypomina, że bilans bezpośrednich spotkań jest na korzyść Realu. Do tej pory obie drużyny grały ze sobą sześć razy, dwa razy wygrał Real, raz Borussia i były trzy remisy. W bramkach "Królewscy" wygrywają 8:6. Dziennik opublikował sondę z pytaniem, która drużyna przejdzie dalej, i zilustrowała ją zestawionymi zdjęciami Cristiano Ronaldo i Roberta Lewandowskiego. Hiszpanie są jednak pewni, że w finale zobaczymy Real. Tak odpowiedziało aż 65 proc. użytkowników portalu. W komentarzach czytelnicy też są optymistyczni. "Lepsza byłaby Barcelona, ale tak też jest dobrze", "Nie ukrywajmy, to było najlepsze losowanie, jakie mogło się przydarzyć" - piszą.

"El Mundo Deportivo" stworzył za to listę niebezpieczeństw, jakich Real może spodziewać się ze strony Borussii. To przede wszystkim "styl gry, gdzie wszyscy piłkarze są jednakowo ważni i udzielają się zarówno w ofensywie, jak i w defensywie". Mimo wszystko gazeta wyróżniła czterech piłkarzy: "Jest czwórka, która wyróżnia się ponad resztę: to Marco Reus, Mario Goetze, Robert Lewandowski i Mats Hummels". "Dobrzy technicznie Reus i Goetze potrafią dostarczać piłki zabójczo skutecznemu Lewandowskiemu, który stał się jednym z najlepszych napastników w Europie. Zdobył w tym sezonie we wszystkich rozgrywkach już ponad 30 bramek. Jest silny i wysoki, ze świetną techniką" - komplementuje naszego rodaka "El Mundo". Pierwszy mecz w Dortmundzie 24 kwietnia. Rewanż tydzień później.

Więcej o: