Primera Division. Barcelona gromi mimo braku Messiego

Cesc Fabregas strzelił trzy bramki a Alexis Sanchez dwie, i Barcelona osłabiona brakiem Leo Messiego rozbiła Mallorkę 5:0.

Barcelona wystawiła osłabiony skład. Poza kontuzjowanym Messim w składzie zabrakło kilku innych podstawowych zawodników. W ich miejsce zagrali Marc Batra, Alex Song, Thiago Alcantara i Cristian Tello.

Mimo braku Messiego Barcelona atakowała od pierwszych minut. Największe spustoszenie czyniły akcje Fabregasa i Sancheza. W pierwszej połowie byli autorami wszystkich bramek - strzelili po dwie, w dodatku Sanchez miał dwie asysty a pierwsza bramka Sancheza padła po tym, jak bramkarz odbił piłkę po strzale Fabregasa.

Tak relacjonowaliśmy na żywo

Decydująca bramka padła zaraz po przerwie, kiedy Fabregas strzelił swoją trzecią bramkę po świetnym podaniu Andresa Iniesty.

Wydarzeniem meczu było pojawienie się na boisku Erica Abidala. Francuski obrońca zagrał w barwach Barcelony po raz pierwszy od 26 lutego 2012 roku.