Puchar Króla. Pewny awans Barcelony

Barcelona rozbiła aż 5:0 Cordobę i przypieczętowała awans do ćwierćfinału Pucharu Króla. W kolejnej rundzie zmierzy się z Malagą.

Barcelona losy meczu rozstrzygnęła jeszcze przed przerwą. Pierwszą bramkę zdobył Thiago, dwie kolejne dołożył David Villa. W drugiej połowie dwa razy do siatki Cordoby trafił Alexis Sanchez i ustalił wynik na 5:0.

Barcelona dominowała przez cały mecz. Długo utrzymywała się przy piłce, wymieniała dziesiątki podań, a zepchnięta do defensywy Cordoba czekała na okazje do kontry, ale tych nie miała zbyt wiele. Najlepszą okazję w drugiej połowie miał Pedro, ale jego strzał obronił Pinto.

Leo Messi był na ławce rezerwowych, ale na boisko nie wyszedł. 45 minut zagrał Carles Puyol. Końcówkę meczu Barcelona grała w dziesiątkę, bo kontuzji doznał Villa, a Katalończycy wykorzystali limit zmian.

Barcelona w dwumeczu pokonała drugoligową Cordobę 7:0 i awansowała do ćwierćfinału Pucharu Króla Barcelona. O półfinał zagra z Malagą. Pierwszy mecz już 16 stycznia, rewanż tydzień później.