La Liga. Messi gra z bólem

Leo Messi nie jest w dobrym stanie. Od początku sezonu ma problemy z przywodzicielem i w każdym dotychczasowym meczu grał z bólem nogi - pisze o gwiazdorze Barcelony hiszpańska prasa.

Profil Sport.pl na Facebooku - 81 tysięcy fanów. Plus jeden? 

"Marca" donosi, że Messi przeszedł zabiegi, które miały zredukować ból, ale tego nie zrobiły. Podczas ostatniego meczu ligowego z Valencią (Barcelona wygrała 1:0) łatwo było zauważyć, że kontuzja sprawia Argentyńczykowi problemy.

W poniedziałek Messi poleciał do ojczyzny na zgrupowanie reprezentacji. Przed wyjazdem odbył wizytę u klubowego fizjoterapeuty. Leczenie zaplanowane przez Barcelonę będzie kontynuowane podczas jego pobytu w reprezentacji.

Nie pierwszy raz dochodzi do takiej sytuacji. W zeszłym roku Messi poleciał do Argentyny z identycznym urazem i wrócił do Barcelony w znacznie lepszym stanie. Wszyscy mają nadzieję, że tym razem będzie podobnie, ale w międzyczasie Messi musi zagrać w dwóch meczach kwalifikacji do MŚ 2014 z Paragwajem i Peru - a to zwiększa zmęczenie i ryzyko pogłębienia kontuzji.

Ból zaczął wpływać na jakość gry Messiego. To prawda, że strzela gole - w dotychczasowych spotkaniach La Liga i Superpucharu Hiszpanii zdobył sześć bramek - ale jego zaangażowanie w grę Barcelony zmalało. Strzelił dwa gole w końcówce meczu z Osasuną, ale wcześniej znajdował się praktycznie poza grą. Strzelił dwa gole w meczach Superpucharu z Realem, ale oba ze stałych fragmentów - rzutu karnego i rzutu wolnego.

Niedzielne spotkanie z Valencią było pierwszym, w którym nie znalazł drogi do siatki. W drugiej połowie, gdy wynik wciąż był sprawą otwartą, kilkukrotnie próbował atakować z kontry, ale zawodził. Kontuzja przywodziciela wyraźnie wpłynęła na jego formę.

Najbliższy mecz Barcelony w niedzielę 16 września. Katalończycy zagrają na wyjeździe z zajmującym 10. miejsce Getafe.

Więcej o: