Liga hiszpańska. Abidal może wrócić na boisko. "Wszystko zależy od niego"

Eric Abidal, u którego w ubiegłym roku zdiagnozowano guza wątroby, może wrócić do czynnego uprawiania sportu. Zdaniem lekarzy przeszczep narządu nie wyklucza kontynuowania przez niego bogatej w sukcesy kariery w FC Barcelonie

Specjalny magazyn Sport.pl na Euro 2012

 

32-letni obrońca w marcu zeszłego roku, zaraz po wykryciu guza, poddał się operacji jego usunięcia. Krótko po tym wrócił na boisko i zagrał w półfinale Ligi Mistrzów przeciwko Realowi Madryt. Ale jego stan zdrowia nie był dobry, musiał poddać się kolejnej operacji - tym razem przeszczepu wątroby. Dawcą był jego kuzyn Gerard.

Zabieg został wykonany niespełna dwa miesiące temu. I kto wie, może niedługo Abidal wróci na boisko. - Teraz wszystko zależy od niego. Ja go nie będę zatrzymywał. Czas wszystko pokaże - powiedział w rozmowie ze stacją TV3 lekarz, który operował pilkarza, Juan Carlos Garcia-Valdecasas. - Jeśli Eric będzie się dobrze czuł, nic nie będzie stało na przeszkodzie, by kontynuował karierę - dodał.

Zdaniem lekarza piłkarz mógłby znów grać dla Barcelony nawet na początku przyszłego sezonu Primera Division. - Wątroba to organ, który regeneruje się w trzy miesiące. Maksymalnie rok po operacji pacjent powinien już prowadzić normalne życie - stwierdził Garcia-Valdecasas.

Abidalowi piłkarze Barcelony dedykowali tydzień temu zwycięstwo w Pucharze Króla. Po pokonaniu w finale Athletico Bilbao zawodnicy pokazali się w koszulkach z napisanym "Animo Abidal". "Animo" znaczy "odwagi".

Wszystkie kadry na Euro 2012 ?

Więcej o: