Primera Division. Guardiola: Wrócę, jeśli ktoś mnie skusi

Kilka tygodni temu Josep Guardiola zapowiedział, że rozstanie się z Barceloną i w najbliższym sezonie nie będzie angażował się w pracę trenerską. Teraz zadeklarował, że już niedługo być może znów usiądzie na ławce. - Będę gotowy na powrót, jeśli jakiś klub zdoła mnie skusić - powiedział. Piątkowym mecze z Athletic Bilbao, w finale Pucharu Króla, będzie jego ostatnim w Barcelonie. Relacja na żywo z tego spotkania w Sport.pl od godziny 22.

W kwietniu na konferencji prasowej Hiszpan pożegnał się z kibicami i dziennikarzami. Tego samego dnia jego następcą ogłoszono Tito Vilanovę, który pełnił w Barcelonie funkcję asystenta w jego sztabie trenerskim.

- Odchodzę z poczuciem dobrze wykonanej pracy. Osoba, która przyjdzie po mnie ma umiejętności, żeby dobrze prowadzić klub. Jestem dumny, że mogłem być trenerem Barcelony - mówił Guardiola.

Niedługo Hiszpan uda się na wakacje, ale już teraz zaczyna myśleć o swojej przyszłości. - Z przyjemnością odbiorę każdy telefon, ale przez najbliższe miesiące będę odpoczywać. - Będę gotowy na powrót, jeśli jakiś klub zdoła mnie skusić. Wtedy spróbuję jeszcze raz - powiedział.

Chętnych na pewno nie zabraknie. Guardiola przez cztery lata zdobył z Barceloną trzy mistrzostwa Hiszpanii i dwa Puchary Europy za zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Oprócz tego ma na koncie Puchar Króla. Kolejne trofeum może do swojej kolekcji dorzucić w piątek. W pożegnalnym meczu na ławce Dumy Katalonii zmierzy się finale krajowego pucharu z Atheltic Bilbao.

Primera Division. Barcelona zaprezentowała rewolucyjne koszulki ?

Więcej o: