Primera Division. Barcelona zaprezentowała rewolucyjne koszulki

We wtorek Barcelona razem z producentem strojów firmą Nike zaprezentowały stroje katalońskiego klubu na sezon 2012/2013. Rewolucją jest, że koszulka nie ma wyraźnie oddzielonych pasków, a kolory delikatnie zmieniają odcień od bordowego do niebieskiego.

Ole, ole, ole, ola! Trybuna Kibica zawsze pełna

- Nowe koszulki? Zdecydowanie lepiej wyglądają na zawodnikach niż na manekinach. Są ładne, nowoczesne, podobają mi się - powiedział Gerard Pique, obrońca Barcelony i reprezentacji Hiszpanii.

Stroje na nowy sezon zaprezentowano w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Barcelonie. Podstawowe koszulki są w tradycyjnych bordowo-niebieski barwach, ale zamiast wyraźnie oddzielnych pasków, kolory delikatnie zmieniają odcień od bordowego do niebieskiego. Kołnierzyk i końcówki rękawków są w kolorze czerwonym. Wewnątrz kołnierzyka znalazło się motto Barcelony: "Więcej niż klub".

Rezerwowe stroje są pomarańczowo-żółte, a kolory zmieniają się w poziomie - góra jest pomarańczowa, a spodenki żółte, barwy także delikatnie zmieniają swój odcień.

- Koszulki zawsze budzą kontrowersje. Są tacy, którym się podobają, innym nie przypadły do gustu. Mi one się bardzo podobają, Nike nas pozytywnie zaskoczyło. To najlepsze stroje ostatnich lat - powiedział Sandro Rosell, prezydent Barcelony.

Stroje są także ekologiczne. Każdy zestaw składający się z koszulki i spodenek został wyprodukowano z 13 plastikowych butelek.

Czy podobają Ci się nowe stroje Barcelony?
Więcej o: