Liga Mistrzów. Guardiola: Nie mam wątpliwości, że zagramy w finale

- Nie mam wątpliwości, że wystąpimy w finałowym meczu w Monachium. Myślę o nim od samego początku rozgrywek. Nie wiem czy wtorkowy mecz jest największym wyzwaniem w mojej karierze trenerskiej - powiedział przed wtorkowym rewanżowym spotkaniem półfinału Ligi Mistrzów z Chelsea Josep Guardiola, trener Barcelony. Relacja z Czuba i na żywo w Sport.pl od godziny 20.45.

Wygraj bilet na Euro 2012! Przekonaj nas, że to Ty powinieneś wnieść flagę!

 

Przed tygodniem jego zespół przegrał w Anglii 0:1. Barcelona stworzyła sobie dużo więcej sytuacji niż rywale, ale londyńczycy okazali się niezwykle skuteczni - jeden celny strzał na bramkę Valdesa potrafili zamienić na gola, który dał im zwycięstwo.

- Nie wiem czy wtorkowy mecz jest największym wyzwaniem w mojej karierze trenerskiej, ale do każdego pojedynku podchodzę z optymizmem, bo wierzę w moich zawodników. Żeby awansować być może będziemy musieli zdobyć nawet trzy gole. Ten mecz może być podobny do naszego ostatniego spotkania z Realem i i Levante, bo londyńczycy bardzo dobrze prezentują się pod względem fizycznym - ocenił rywala Guardiola.

W Londynie Chelsea zagrała perfekcyjnie w defensywie. Jej taktyka w meczu rewanżowym na pewno się nie zmieni. - Najtrudniejszym zadaniem będzie znalezienie sposobu jak ich zaatakować. Kiedy stracimy piłkę, musimy myśleć o tym, żeby jak najszybciej ją odzyskać. Nie mam wątpliwości, że będzie dobrze - przyznał z optymizmem trener Katalończyków.

Guardiola na dłużej powrócił też do sobotniego meczu z Realem. Jego zespół przegrał na własnym boisku 1:2 i swoje szanse na obronę mistrzostwa ograniczył do minimum. - Spotkałem się z wieloma głosami krytyki. Dziennikarze jednomyślnie orzekli, że popełniłem kilka błędów, ale mecz mógł się podobać. Trzeba jednak szczerze przyznać, że nie stworzyliśmy sobie zbyt wielu okazji do zdobycia goli - powiedział Guardiola.

- To czas dla moich zawodników. Trener ma duży wpływ na ich postawę, ale teraz to oni muszą się wykazać. Nie uciekam od odpowiedzialności, ale wierzę w nich i wiem, że będą chcieli coś udowodnić - skończył.

'Mourinho to największy manipulator w świecie futbolu'

Więcej o: