Liga hiszpańska. Messi: Guardiola jest ważniejszy dla Barcelony niż ja

- Gdyby Pep Guardiola odszedł z Barcelony ciężko byłoby go zastąpić. On jest ważniejszy dla tego klubu niż ja - stwierdził Lionel Messi. W ten sposób najlepszy piłkarz świata zareagował na pogłoski, że szkoleniowiec ?Dumy Katalonii? może pożegnać się z klubem po zakończeniu obecnego sezonu

Tak się kibicuje! Trybuna kibica otwarta dla wszystkich

Josep Guardiola poprowadził Barcelonę do 13 tytułów od 2008 roku, kiedy przejął schedę po Franku Rijkaardzie. Po zakończeniu obecnego sezonu kończy mu się jednak kontrakt i na razie nie było żadnych sygnałów, by miał go przedłużyć. Ale tego, że Guardiola nie będzie trenerem Barcelony w przyszłych rozgrywkach nie wyobraża sobie m.in. Lionel Messi.

- Barcelona pod jego wodzą gra wspaniale od czterech lat. Nie byłoby łatwo go zastąpić - stwierdził napastnik, który w tym sezonie strzelił już 50 goli.

Według różnych pogłosek Guardiola mógłby znaleźć pracę w Chelsea Londyn lub Interze Mediolan. Messi przyznaje jednak, że on jak i inni zawodnicy Barcelony ma na ten temat taką samą wiedzę, jak dziennikarze i kibice. - Tak jak wy, czekamy na jego decyzję i chcemy, by kontynuował współpracę z naszym klubem - dodał.

Zdaniem trzykrotnego zwycięzcy plebiscytu FIFA na najlepszego piłkarza świata Barcelona byłaby zupełnie innym klubem bez Guardioli. - Prezentujemy się tak dobrze, ponieważ on nas tak wytrenował i pokazał jak mamy grać - zakończył Argentyńczyk.

Zgadzasz się z Messim? Podyskutuj o tym na naszym forum o Barcelonie

Barcelona drużyną wszech czasów? Ma konkurencję

Więcej o: