Liga Mistrzów. Hiszpańska prasa po rekordzie Messiego: To kosmita!

PRZEGLĄD PRASY. "To nie piłkarz, to kosmita", "Mamma mia, Messi!" - hiszpańska prasa nie może wyjść z podziwu po środowym wyczynie 24-letniego Argentyńczyka, który w jednym meczu strzelił Bayerowi Leverkusen 5 goli.

Wszystko o meczu Barcelona - Bayer Leverkusen

24-letni Messi do siatki Bayeru trafił dwa razy przed przerwą i trzykrotnie po zmianie stron. Po raz pierwszy bramkarza gości pokonał w 25 minucie po błyskawicznej kontrze i podaniu Xaviego. Przed przerwą dostał idealne podanie od Iniesty i strzelił obok bezradnego Leno. W drugiej połowie Messi kanonadę kontynuował, strzelał jeszcze w 50., 58. i 85. minucie, a Barcelona pokonała Bayer 7:1 i awansowała do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

Dyskutuj o wielkim meczu Messiego na forum Sport.pl! >

Sport: To nie piłkarz, to kosmita!

Leo Messi nigdy nie przestanie zadziwiać, a my, mimo, że bardzo się staramy, nie mamy słów by to opisać. Rzadko się zdarza widzieć 5 bramek jednego piłkarza w meczu. To właśnie jego wyczyn i dwa trafienia Tello dały Barcelonie ćwierćfinał Ligi Mistrzów - relacjonuje kataloński "Sport".

Jak tak dalej pójdzie Messi zostanie jednym z najwybitniejszych sportowców wszechczasów. W środę strzelił Bayerowi 5 goli. W tej edycji Ligi Mistrzów ma ich już 12. W sumie to 54 bramki w europejskich pucharach. W tym sezonie we wszystkich rozgrywkach uzbierał ich już 53! Wszystko wskazuje na to, że już niebawem zostanie najskuteczniejszym strzelcem w historii klubu! - analizuje dziennikarz Sportu.

As: Messi tworzy historię

Madrycki As również nie szczędzi Argentyńczykowi ciepłych słów. "75,632 widzów może teraz powiedzieć "byłem tam", tak jak kiedyś mogli się tym chwalić kibice obecni na meczu Chamberlaina (jako jedyny zdobył 100 punktów w historii NBA), czy podczas słynnej walki Muhammada Alego z Sonnym Listonem. Byli po prostu świadkami czegoś wielkiego".

Zobacz co robi Messi, by poprawiać swoje osiągi ?

Marca: Messi do Guinnessa

Kiedy Messi wskakuje na boisko, możesz spodziewać się tylko niespodzianek. W środę jego pięć goli dało Barcelonie awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Argentyńczyk bez trudu łamie kolejne rekordy - czytamy w relacji. Madrycka gazeta cytuję także Pepa Guardiolę, który zachwyca się nad wyczynem 24-latka. - Nie jest łatwo strzelić pięć bramek w jednym meczu i nie powiem wam kto ostatni tego dokonał. Mamy wielkie szczęście, że jest naszym piłkarzem. On jest najlepszy, a ja zawsze będę mógł powiedzieć, że byłem jego trenerem. - powiedział po meczu Guardiola.

El Mundo Deportivo: Mamma mia, Messi!

Barcelona pokonała nieszkodliwy Bayer i dzięki geniuszowi Messiego piąty raz z rzędu awansowała do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Dziennikarz w relacji nazywa grę Barcelony "molestowaniem". "Oni nawet jeśli grają na pół prędkości, są wspaniałym zespołem".

Euro 2012 Power ranking czytelników Sport.pl. Weź udział ?