Leo Messi został honorowym ambasadorem Rosario - swojego rodzinnego miasta

Władze rodzinnego miasta nominowanego do Złotej Piłki zawodnika Barcelony uhonorowały go tytułem "wybitnego obywatela" i "honorowego ambasadora". Messi odebrał wyróżnienie z rąk pani burmistrz Rosario - Moniki Fein

Nie umiemy się powstrzymać na Facebook/Sportpl ?

Na uroczystość Argentyńczyk przybył z matką. Były kwiaty, przemówienia i wspólne zdjęcia. Kilka dni jakie Messi spędził w rodzinnym Rosario wprawiło całe miasto w stan euforii. 30 grudnia, w miejscowym ratuszu, odbyła się ceremonia przyznania Messiemu zaszczytnego tytułu. Nowo wybrana burmistrz Rosario - Monica Fein uzasadniała wyróżnienie "uznaniem dla niezwykłego wkładu, jakie miał Leo Messi w promocję małego Rosario na całym wielkim świecie".

- Mogę tylko powiedzieć "dziękuję" - mówił wzruszony Messi u boku swojej mamy - Mogę tylko być wdzięczny, za wyrazy uznania ze strony mojego rodzinnego miasta, gdzie się urodziłem, gdzie żyje moja rodzina i gdzie z pewnością osiądę, gdy zakończę już sportową karierę.

Wybór Messiego na ambasadora Rosario z pewnością pomoże miastu, które ubiega się o goszczenie Igrzysk Panamerykańskich w 2019 roku.

To był rok Barcy, ale statystycznie góruje Real. Wiosną przełamie jej dominację i na boisku?

Dla Argentyńczyków Messi jest lepszy niż Maradona ?