Aplikacja
Aplikacja Sport.pl LIVE
  POBIERZ

Messi według Argentyńczyków lepszy niż Maradona

Ponad połowa z przepytanych 100 tys. Argentyńczyków wskazała, że Leo Messi jest najlepszym piłkarzem w historii piłki nożnej

Głosowanie na najlepszego piłkarza w historii przeprowadził argentyński dziennik "Olé". W ankiecie wzięło udział blisko 100 tys. osób, a Leo Messi dostał 56 proc. głosów. 24-letni zawodnik Barcelony zostawił daleko w tyle Pelé i Maradonę, przecież od lat kochanego w Argentynie.

Co ciekawe, mimo zdecydowanej wygrany Messiego, dziennik postanowił jemu i Maradonie dać remis. - Pod uwagę były brane dane takie jak wiek czy dostęp do Internetu i stąd większa oglądalność dokonań Messiego, niż Diego oraz antypatia, jaką wśród wielu wywołuje zachowanie tego drugiego poza boiskiem - tłumaczą swoją decyzję dziennikarze "Olé".

Jednak to nie pierwsze wyróżnienie dla Messiego w ostatnich dniach. Tydzień temu napastnik został wybrany najlepszym sportowcem w swoim kraju , kilka dni później "L'Equipe" okrzyknął go "Mistrzem mistrzów 2011 roku" .

Ale to nie koniec wyróżnień dla lidera Barcelony. Międzynarodowa Federacja Historyków i Statystyków Futbolu (IFFHS) ogłosiła ranking najlepszych napastników 2011 roku, w którym na czele znalazł się oczywiście Messi. Federacja brała pod uwagę tylko bramki strzelane w meczach reprezentacji i klubowych rozgrywkach międzynarodowych.

Więcej o: